Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  استفاده از سرویس های پیامکی در بخش اقتصادی

  با روند پر سرعتی که در پیشرفت تکنولوژی وجود دارد، که ویژگی بارز قرن 21 است، شرکت ها در تمامی بخش ها به دنبال یافتن راهی هستند تا از رقیبان خود پیشی گرفته و به عبارتی در این شلوغی قد علم کنند. در اقتصاد تکنولوژی محور و مدرن امروزی، توانایی یک شرکت برای برقراری ارتباط با مشتریانش و فراهم کردن یک تجربه بسیار باکیفیت برای مشتریان با سرعت شگفت انگیزی در حال تبدیل شدن به یک امر ضروری برای کسب موفقیت در دنیای تجارت است.
  آرش علیمحمدی
  1396/07/19

  3401 نفر

  امروزه مشتریان این قابلیت را به نحوی یافته اند که به شکل تمام و کمال فروشگاه ها و شرکت ها را جستجو کنند تا در نهایت شرکتی را بیابند که بهترین معاملات و پیشنهادات را برای آن ها فراهم کرده باشد. در یک محیط تجاری که بیش از هر زمان دیگری فضای آن رقابتی شده است، بهترین راه برای پیشی گرفتن از خیل عظیم و قدرتمند رقیبان چیست؟ یکی از راه حل ها استفاده از تکنولوژی رو به پیشرفت و قدرتمند سرویس های پیامکی است.


  یک روند رو به رشد

  موسسه های اقتصادی همیشه در حال رصد برای یافتن تکنیک هایی هستند تا به واسطه ی آن ها خود را از رقیبان خود متمایز کنند و پدید آمدن سامانه های پیامکی (همانند سامانه پیامکی نیازپرداز) نیز از این قائله مستثنی نیست. بانکداری پیامکی بسیار پیش تر از امروز در سال 2004 راه اندازی شد و بانک های سراسر جهان چیزی حدود 1.3 میلیون عدد پیامک برای مشتریان خود به صورت روزانه ارسال می کردند. قدرت برقراری ارتباط با مشتریان در بخش اقتصادی به شدت تاثیرگذار است، چرا که مشتریان خواستار این هستند که با موسسات مالی و اقتصادی با استفاده از راه هایی امن، دقیق و واضح در ارتباط باشند. وقتی بحث به پول می رسد، داشتن اطلاعات نقش اساسی ایفا می کند، در واقع در میان مشتریان غوغایی به پا می شود از این بابت که طالب آگاهی و اطلاعات بیشتر هستند.

  با استفاده ی فراگیر و گسترده از گوشی های هوشمند در قرت 21 در سراسر جهان، تقریباً تمام مشتریان دارای این قابلیت هستند که به سادگی پیامک ارسال یا دریافت کنند. با وجودی که استفاده از برنامه های همراه (مانند همراه بانک ها و...) برای موسسات مالی و بخش اقتصادی یک امر ضروری تلقی می شود، بکار گیری سرویس های اس ام اس نیز یک راه بسیار ساده و سریع برای برقراری ارتباط و دسترسی به همه است، از این رو استفاده از آن برای بانک ها و شرکت های مالی در تمام نقاط دنیا باید از اولویت بالایی برخوردار باشد. زمانیکه یک شرکت یا موسسه مالی و بانک ها با استفاده از سرویس های پیامکی با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند، این پیام را به مشتریان می رساند که آن ها مهم هستند و برای آن ها ارزش قائل هستید، احساسی که برای آن دسته از شرکت ها و موسساتی که قصد بر افزایش شمار مشتریان خود دارند، باید بسیار مهم باشد.


  امنیت سرویس های پیامکی

  با استفاده از سرویس های بازاریابی پیامکی، بانک ها و موسسات مالی موفق خواهند شد تا رابطه ی نزدیک تر و صمیمی تری با مشتریان خود برقرار کنند، درحالیکه این ارتباط در سطح امنیتی بسیار بالایی نیز خواهد بود، موضوعی که در بخش مالی و اقتصادی از درجه ی اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر شرکت ها و بانک برای عضویت مشتریان در سرویس های پیامکی خود از تاییدیه های دو مرحله ای استفاده کنند، به سادگی به این هدف دست می یابند؛ برای نمونه اگر کاربری قصد ایجاد تغییراتی در حساب مالی خود را داشت یا اینکه خرید زیاد و غیرمعمولی را به صورت آنلاین انجام داد، از موسسه مالی یا بانک خود پیامکی را دریافت می کنند که از آن ها می خواهد کد امنیتی خود را به صورت پیامک ارسال کنند تا به عنوان تشخیص هویت نیز باشد. این کد علاوه بر گذر واژه ی مشتریان در حساب آن ها وارد خواهد شد. این ورود دو مرحله به همراه کد امنیتی و گذر واژه، امنیت حساب بانکی مشتری را به صورت چشمگیری افزایش می دهد، همچنین ارتباط موسسات را با مشتریان به سطحی می رساند که احتمالاً تنها با استفاده از سرویس های پیامکی میسر است.

  آن دسته از مشتریانی که با موسسات مالی و بانک های خود رابطه ای در این سطح برقرار کرده اند، درحالیکه سطح بالایی از امنیت را برای حساب خود به دست آورده اند، همچنین کار با موسسه منتخب خود را بسیار رضایتبخش و موثر در نظر می گیرند. استفاده از سرویس های پیامکی به زودی تبدیل به یک موضوع رایج در بخش اقتصادی می شود و با توجه به این واقعیت که برقراری ارتباط با مشتریان با استفاده از سرویس های پیامکی تا چه حد امن است، شرکت ها و موسسات هرگز قادر نخواهند بود که استفاده از سرویس های پیامکی را نادیده بگیرند.


  بکارگیری سرویس های پیامکی

  سرویس های بازاریابی پیامکی و بخش اقتصادی تا میزان بسیار زیادی متناسب یکدیگر هستند. نمونه های بسیار زیادی گواه بر این موضوع وجود دارند که استفاده از سرویس های پیامکی برای برقراری ارتباط با مشتریان بخش اقتصادی، مفید ترین و مناسب ترین راه است، علاوه بر این، استفاده از این متد بسیار امن و قابل اطمینان است. برای مثال فهرست زیر تنها چند مورد برای نمونه هستند که چرا سرویس های پیامکی برای بخش اقتصاد بسیار مناسب است:

  •     بررسی و پیگیری فعالیت ها و انتقالات حساب
  •     امنیت حساب/با استفاده از قرار دادن گذرواژه های یکبار مصرف
  •     آلارم ها و هشدار ها برای فعالیت های غیرمعمول در حساب بانکی شما
  •     هشدارهای یادآور مخصوص
  •     هشدارهای مربوط به پیشنهادات و طرح های تازه
  •     دریافت هشدار هایی برای آگاهی درباره ی شرایط تازه و یا شرایط پیشین حساب
  •     یادآور برای پس انداز ها
  •     اطلاع یافتن از وضعیت درخواست ها برای وام
  •     درخواست برای اسناد و اوراق
  •     ارسال پیام های تشکر
  •     اطلاع رسانی درباره ی تاریخ انقضای قوانین و سیاست ها
  •     اطلاع رسانی درباره ی محصولات و پیشنهادات مالی و اقتصادی

  سرویس های پیامکی به تعداد دفعات بسیار زیاد این موضوع را ثابت کرده اند که پتانسیل و توانایی آن را دارند تا یک بار برای همیشه نحوه ی برقراری ارتباط موسسات مالی و در کار بخش اقتصادی با مشتریانشان را به شکل اساسی تغییر دهند. اگر چه که هربار تکنولوژی تازه ای سر از این عرصه در می آورد آنقدر وسوسه انگیز هست که صرف نظر از کارآمد بودن آن، در این صنعت مورد استفاده قرار بگیرد. از این رو باید پاسخی برای این پرسش بیابیم که سرویس های پیامکی تا چه حد ممکن است در این صنعت موجب موفقیت و ثمربخشی شوند؟


  ایجاد افزایش در تعداد خوانده شدن پیام ها و دریافت پاسخ ها

  یک مطالعه توسط یک تیم پژوهشی بر روی این موضوع که موسسات مالی برای مشتریان و کاربران مورد نظر خود پیام هایی به عنوان یادآور ارسال می کنند تا درباره ی تاریخ اقساط و بدهی هایشان به آن ها اطلاع رسانی کنند، تحقیق گسترده ای را انجام داده اند. نتیجه ی این تحقیقات انجام شده نشان داد که نه تنها تعداد مشتریانی که اقساط خود را به موقع پرداخت می کنند افزایش یافته است، بلکه با شخصی سازی کردن و به گونه ای انحصاری کردن متن پیامک ها سبب شده حتی در پرداخت بدهی های اینده نیز نظم و تضمین بسیار خوبی شکل بگیرد. زمانی که از هیچ سرویس پیامکی برای انجام دادن این کارها استفاده نمیشد، تنها 4% از مشتریان مالیات بر ارزش افزوده های خود را پرداخت می کردند؛ زمانیکه از سرویس های پیامکی آن هم با متن های شخصی و انحصاری استفاده شد، این میزان تا 29% رشد کرد.

  سرویس های پیامکی تاثیر مثبت و قدرتمند خود را بر اشکال و شیوه های دیگر بازاریابی نیز دارد. نرخ باز شدن ایمیل های تبلیغاتی طی سالیان گذشته با روندی نزولی به راه خود ادامه داده است و روز به روز هم وضعیت نامطلوب تری پیدا می کند، یکی از این دلایل ممکن است دریافت حجم بالای ایمیل ها به صورت روزانه از کمپین ها و سایت های مختلف است که کاربران در آن ها عضویت دارند و نادیده گرفتن و باز نکردن تعداد زیادی از ایمیل ها در چنین شرایطی کاری بسیار محتمل به نظر می رسد. با این حال نرخ باز شدن و خوانده شدن پیامک ها برابر با 98% است. یکی از شرکت ها در بخش اقتصادی که از سرویس های پیامکی استفاده می کرد عنوان کرده است که حتی نرخ باز شدن ایمیل های تبلیغاتی خود را به کمک سرویس های پیامکی از 4.5% به 21.3% رسانده است، به این صورت که با هربار ارسال ایمیل برای مشتریان خود، آن ها را با فرستادن یک پیامک مطلع می کرده است.

  این موضوع بسیار واضح و روشن است که سرویس های پیامکی نه تنها تاثیرات غیرمستقیم زیادی بر بهبود اقتصاد شرکت دارد و رابطه ی مثبت و کارامدی با مشتریان برقرار می کند، بلکه تاثیر ملموس و مستقیمی نیز بر روی عملکرد کمپانب دارد، آن هم با بهبود و کمک رسانی به تمام کمپین های دیگری که شرکت ها به وسیله ی آن ها بازاریابی می کنند.


  منتظر چه هستید؟

  سرویس های پیامکی این قدرت را دارند تا نحوه برقراری ارتباط شرکت ها و موسسات بخش اقتصادی با مشتریان خود را به شکلی اساسی تغییر دهد و علاوه بر این، قادر هستند تا کارایی و اثربخشی دیگر کمپین های تبلیغاتی مورد استفاده را بهبود ببخشند. سرویس های پیامکی راهی بسیار مناسب و ساده است، درحالی که در عین همین سادگی، روابط کنونی با مشتریان را به شدت عمیقتر و موثر تر می کند و همچنین مشتریان تازه ومتعددی را جذب می کند. رضایتمندی و وفاداری مشتریان به شما افزایش می یابد، چرا که مشتریان شما به صورت فردی احساس می کند شما برای ان ها ارزش و احترام قائل شده اید. همچنین سبب پایین آمدن و کاهش هزینه های اجرایی شرکت ها نیز میشود، برای نمونه دیگر نیازی آنچنانی برای احداث مراکزی برای انجام تماس های تبلیغاتی وجود ندارد. بیشتر از این موضوعات سرویس های پیامکی ثابت کرده اند که نرخ پرداخت جریمه ها، بدهی ها و مالیات را نیز افزایش داده اند، درحالیکه میزان پاسخگویی به دیگر اشکال بازاریابی مانند ایمیل های تبلیغاتی را نیز افزایش می دهد. برای شرکت هایی که در بخش اقتصادی وجود دارند، استفاده از سرویس های پیامکی به نظر می رسد که یک اقدام ضروری باشد.

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها