Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  استفاده از سرویس پیام کوتاه برای بهبود تجربه مشتریان

  بسیاری از مردم تصور می کنند که سرویس پیام کوتاه فقط برای مشاغل بزرگ کاربرد دارد اما اینگونه نیست و مشاغل کوچک نیز می توانند از مزایای این سرویس بهره مند شوند. در این مطلب ما به این موضوع می پردازیم.
  روح اله عبدالهی
  1396/05/10

  3850 نفر

  آیا شما فکر می کنید که فقط مشاغل بزرگ می توانند از پشتیبانی پیام کوتاه بهره مند شوند؟ اگر اینگونه است پس باید تجدید نظر کنید.

  مشاغل کوچک ممکن است افسوس این مسئله را بخورند که چرا به اندازه مشاغل بزرگ تر بودجه تبلیغاتی ندارند. اما مشاغل کوچک در یک حوزه معمولاً می توانند بر مشاغل بزرگ غلبه کنند یعنی، خدمات مشتریان.

  وقتی من به مشاغل کوچک فکر می کنم مواردی مانند خدمات اختصاصی، توجه انفرادی بیشتر به مشتری و میزان وفاداری چشمگیر مشتری به نظرم می آید.

  من با مشاغل کوچک زیادی کار کرده ام و چیزی که تاکنون متوجه شده ام این است که آنها تصور می کنند سرویس پیام کوتاه و دیگر بسترهای مدرن بازاریابی صرفاً برای مشاغل بزرگ با بودجه های زیاد است.

  اما این درست نیست. پیامک و مشاغل کوچک می توانند ارتباط خوبی برقرار کنند. پیامک یک روش آسان و مقرون به صرفه برای دستیابی به مخاطبان بوده و می تواند برای بهبود خدمات مشتریان استفاده شود. اهمیتی ندارد که چند نفر برای شرکت شما کار می کنند.

  پیامک ابزاری عالی برای انجام نظرسنجی

  چند نفر از شما در یک رستوران یا فروشگاه دارای تجربه نامناسب بوده و تصمیم به شکایت گرفته اید؟ اگر آمار درست باشد فقط 1 نفر از 26 نفر این کار را انجام می دهند. بقیه تسلیم شرایط شده و 91 درصد افراد هرگز دیگر به آن مکان باز نمی گردند.

  این آمار سرسام آور است، اما اهمیت خدمات مشتریان را نشان می دهد. یک نظرسنجی پیامکی یک بستر بی طرف برای مشتریان فرآهم می کند که در آن می توانند به طور آزادانه نظرات واقعی خود را بیان کنند.

  استفاده از سرویس پیام کوتاه برای بهبود تجربه مشتریان

  بدون پرسش از مشتریان نمی توان نظر آنها را درباره غذا دانست و نیز از میزان رضایت آنها از خدمات دریافتی مطلع شد. پیامک یک روش ایده آل برای این کار است زیرا دارای میزان پاسخ دهی بالایی است (45 درصد)، به ویژه در مقایسه با ایمیل (6 درصد).

  تمایل مشتریان به ارسال پیامک به مشاغل

  آیا می دانستید که 78 درصد از مردم آرزو می کنند که می توانستند با مشاغل ارتباط پیامکی داشته باشند؟ احتمالاً دلیل آن این است که فقط 14 درصد از تماس های تلفنی برقرار شده با مشاغل بدون قرارگیری در لیست انتظار پاسخ داده می شوند.

  تماس هاس تلفنی چندان موثر نیستند زیرا نیازمند پاسخ از طرف شرکت می باشند. یک موسسه نظرسنجی آمریکایی برخی از عبارات ناخوشایند و تنفر آمیزی را که مشتریان نمی خواهند بشنوند را منتشر کرده است.

  آیا این عبارات برای شما آشنا نیستند:

       تماس شما برای ما مهم است. لطفاً منتظر بمانید.  

  یا این مورد :

       متاسفیم، اما ما اکنون با ترافیک تماس غیرمعمول زیادی مواجه هستیم. شما می توانید منتظر بمانید یا بعداً تماس بگیرید.

  ارسال پیامک یک روش سریع و راحت برای در میان گذاشتن مشکلات است. به دلیل سریع بودن این سرویس اپراتورها می توانند سریع تر از تماس های تلفنی به آن پاسخ دهند.

  پیامک همچنین قابلیت ذخیره شدن در گوشی مشتری را دارد، در صورتی که ضبط تماس زنده فقط برای اپراتور امکان پذیر است. طبق تحقیق منتشر شده در سایت eWeek، اکثر مصرف کنندگان (89 درصد) اعلام کرده اند که برای آنها اهمیت دارد تا بتوانند از کانال های دیگری مانند پیامک برای ارتباط با بخش پشتیبانی مشتریان استفاده کنند و 52 درصد از مشتریان نیز گفته اند که تمایل دارند به مسئول بخش پشتیبانی مشتریان پیامک ارسال کنند.

  استفاده از سرویس پیام کوتاه برای بهبود تجربه مشتریان

  ارسال پیامک اساساً قدرت ارتباط را در دستان مخاطبان قرار می دهد و مشتریان قدرتمند یعنی مشتریان شاد.

  در این تحقیق موردی که توسط سرویس وب مستر AW Dansey Associates انجام شده، آنها یک سرویس پیامکی را انتخاب کرده اند تا " به طور موثر با مخاطبانی تعامل داشته باشند که ارتباط پیامکی را ترجیح می دهند. "

  ارسال پیامک بخش کلیدی خدمات مشتریان آنها تبدیل شده است تا جایی که " بدون آن ممکن است کسب و کار خود را از دست بدهند. "

  ارسال یادآوری کننده های قرارها

  اگر شما صاحب یک کسب و کار مبتنی بر خدمات مانند سالن زیبایی، سالن ماساژ، مکانیکی، مطب دندانپزشکی یا خدمات دیگر هستید و مشتریان برای دریافت خدمات باید وقت قبلی بگیرند، بنابراین یک پیامک یادآوری کننده قرار ساده می تواند به کاهش قرارهای بلاتکلیف کمک کرده و تجربه مشتریان را بهبود بخشد.

  زندگی می تواند برای هرکسی سخت و فراموشی آور باشد و چه کسی است که نخواهد قرارهای ویزیت دندانپزشکی یا تاریخ واکسن آنفولانزای سالانه به او یادآوری شود؟

  و باز هم پیامک در مقایسه با ایمیل یا تماس تلفنی روش بهتری برای ارسال پیام های یادآوری می باشد. ایمیل ها نمی توانند از نظر نرخ باز شدن و پاسخ داده شدن با پیامک رقابت کنند. تماس های تلفنی نیز می توانند برای اپراتور زمانبر باشند. اگر مشتری به تماس تلفنی اپراتور پاسخ ندهد چه؟

  امروزه فقط حدود 33 درصد از مردم ایمیل صوتی خود را چک می کنند، این بدین معناست که شما یا باید برای تحویل پیام به مشتری به طور مکرر با او تماس بر قرار کنید و یا ریسک بلاتکلیف ماندن قرار را بپذیرید.

  ارسال نکته ها و توصیه ها

  این یک روش عالی برای ایجاد وفاداری در مشتری و فراتر رفتن از تبادلات تجاری صرف است. یک سالن زیبایی می تواند از طریق پیامک نکته هایی را برای حفظ سلامتی و رطوبت موها در هوای خشک زمستان برای مشتریان خود ارسال کند. هرچقدر نکته ها هدفمندتر باشد بهتر است. به عبارت بهتر ایجاد ارتباط هدفمند با مشتری.

  اگر شما صاحب یک مغازه خدمات مکانیک اتومبیل هستید می توانید مشتریان خود را بر اساس مدل و برند اتومبیل دسته بندی کرده و برای آنها نکته های اختصاصی در زمینه نگهداری از خودرو ارسال کنید.

  پرهیز از تشریفات اداری از طریق پیامک

  شرکت های بیمه، خدمات بهداشتی، آژانس های کرایه اتومبیل و مشاغل دیگر اغلب دارای برخی تشریفات یا بروکراسی اداری هستند.

  شما از طریق پیامک به راحتی می توانید از این تشریفات اجتناب کنید. در ادامه به برخی نکات درباره کاربردهای پیامک در مشاغل زیر اشاره می کنیم:

  •     شرکت های بیمه. این شرکت ها می توانند به مشتریان درباره تغییر سیاست گذاری، تغییرات آدرس، اضافه شدن یا حذف افراد شامل در سیاست گذاری اطلاع رسانی کنند.
  •     مراکز خدمات بهداشتی و درمانی. از طریق پیامک در به روز رسانی پرونده های پزشکی و اطلاعات شخصی به بیماران کمک می کنند.
  •     آژانس های کرایه اتومبیل. مشتریان از طریق پیامک می توانند یک روش پرداخت را اضافه یا حذف کنند، قرارداد اجاره را تمدید کرده یا یک رزرو را لغو کنند.

  مشاغل کوچک به دلیل توجه زیاد به مشتریان خود از طریق خدمات اختصاصی محبوبیت زیادی دارند. آنها در مقایسه با شرکت های بزرگ که برای یک تصمیم گیری به یک سلسله مراتب دستوری نیاز است، اغلب قادر هستند تا به مشکلات و شکایات مشتریان ساده تر و سریع تر رسیدگی کنند.

  یک روش عالی برای ارتقاء بازدهی خدمات قبلی کسب و کار کوچک شما ادغام آن با سرویس پیام کوتاه است. زیرا این سرویس سریع، کم هزینه و محبوب مشتریان می باشد و دلیلی وجود ندارد که این سرویس در پلتفرم خدمات مشتریان کسب و کار کوچک شما قرار نداشته باشد.

   

   

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها