Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  انقلاب بازاریابی پیامکی

  95درصد از پیام­‌های متنی فرستاده شده به گوشی‌های موبایل به مدت 5 دقیقه پس از دریافت، خوانده می‌شوند. پس اگر از فرستادن پیام­‌های متنی برای بازاریابی و تبلیغات شرکت خود استفاده نمی­‌کنید، از قافله جا مانده‌اید.
  آرش علیمحمدی
  1395/12/26

  3658 نفر

  یک پژوهش که تحت پشتیبانی کمپانی فیسبوک اخیراً انجام گرفته است نشان می‌دهد که 80% از کاربران آیفون و اندروید که بین سنین 18 سال تا 44 سال هستند، اولین کاری که پیش از هرچیزی پس از بیدار شدن انجام می دهند، چک کردن گوشی های موبایلشان است. میزان 79% از آن­ها بیان کردند که در تمام مدت بیداری‌شان به غیر از 2 ساعت، گوشی موبایل خود را کاملاً در دسترس و نزدیک خود نگه میدارند. 25% از این تعداد حتی نمی‌توانستند لحظه‌ای را به یاد بیاورند که گوشی موبایل‌شان در دست‌شان، جیب‌شان یا دست کم در نزدیکی آنها نبوده باشد. بر اساس یک پژوهش دیگر، 95% از پیام­‌های متنی فرستاده شده به گوشی‌های موبایل به مدت 5 دقیقه پس از دریافت، خوانده می‌شوند. پس اگر از فرستادن پیام­‌های متنی برای بازاریابی و تبلیغات شرکت خود استفاده نمی­‌کنید، از قافله جا مانده‌اید. اما می‌­بایست از کدهای کوتاه برای کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید یا کدهای طولانی را به کار ببرید؟

   

  کدهای کوتاه، صورت حساب بلند

  در سال 2009 میلادی، یک مقاله در روزنامه نیویورک تایمز درباره ی پیام های متنی به این صورت نوشت که "نزدیک ترین چیزی که در دنیای پر از اطلاعات بازاریابی دیجیتال به شکل تضمینی خوانده می­شوند، پیامهای متنی هستند". متاسفانه، شرکتهای بزرگ تنها ارگانهایی بودند که استطاعت مالی برای اجاره ی سه ماهه این کدها را داشتند که هزینه های این کدها در حدود ماهیانه از ماهی 500 دلار برای یک کد کوتاه با شماره تصادفی تا ماهی 1000 دلار برای یک کد پنج یا شش رقمی انتخابی بود. علاوه بر این، هزینه ی اجاره کد را با هزینه ای که باید به یک وب سایت جمع آوری کننده اطلاعات و تبدیل کردن آنها به یک لینک پرداخت شود و همچنین هزینه ارسال و دریافت کردن هر پیام متنی اضافه کنید.

   

  انقلاب بازاریابی پیامکی

  در ده سال آغازین پیدایش بازاریابی پیامکی شرکت­های بسیاری هزینه ی زیادی برای برخورداری و اجاره کدهای کوتاه کردند اما استفاده ی چندانی از آنها نکردند. با توجه به مقررات سختگیرانه ضد اسپم، آنها از کمپین های دو مرحله ای که در آن مشتری به سیستم می پیوست و در پاسخ یک پیام متنی دریافت میکرد، به ندرت فراتر رفتند.

  امروزه کدهای ارزانتر، عدم انحصاری بودن کدهای طولانی و فضاهای ذخیره اطلاعاتی موسوم به ابر که مبتنی بر کد هستند، تجارتهای کوچک را قادر ساخته اند تا بتوانند پیام های متنی 160حرفی برای مشتریان خود بفرستند و بیشتر از هر تبلیغ بیلبوردی، آگهی تلویزیونی و تبلیغات چاپی با مشتریان در تعامل باشند و از آنها پاسخ دریافت کنند.

   

  تفاوت بین کدهای طولانی و کدهای کوتاه

  کدهای کوتاه کانادایی، که توسط انجمن ارتباطات بی سیم کانادا هدایت میشوند، کدهای 5 تا 6 رقمی هستند که قابلیت ارسال و دریافت SMS و MMS به گوشی های موبایل با سرعت 30 پیام در هر ثانیه هستند. از طرفی این کدها بسیار سریع بوده و به آسانی به خاطر سپرده میشوند اما از طرفی دیگر شرکتها باید برای اجاره ی این کدها مبلغی بین 250 تا 350 دلار را هرماه بپردازند و دوره های اجاره این کدها به صورت 3 ماهه یا سالانه است و باید هفته ها صبر کنند تا دستگاه های کاربر و حاملان وایرلس کاربرد و اجازه ی کار آن ها را تایید کنند. از آنجایی که کدهای کوتاه به مدت طولانی برای واگذاری های خیریه و خدمات اشتراک حق بیمه مورد استفاده قرار گرفته اند، مردم در پاسخگویی به پیامهای این کدهای کوتاه به شدت به صورت محتاطانه عمل می­کنند، مگر اینکه ارائه دهنده ی این سرویس یا کد آن شناخته شده یا قابل اطمینان باشد.

  از طرفی دیگر کدهای طولانی شماره همراه های 10 رقمی هستند که برای ارسال و دریافت پیامهای متنی ارائه شده اند. با اینکه از نظر سرعت بسیار کند تر از کدهای کوتاه است، آن هم با توانایی ارسال یک پیام در هر ثانیه، اما از آنجاییکه  یک شماره ی عادی و بلند دارد، احتمال کمتری دارد که مشتری با دیدن آن عصبی شده یا آنها را کلافه کند. همچنین این کدهای طولانی را میتوان خریداری کرد و مالک اصلی آن بود تا اینکه آنها را اجاره کنید واین کدهای بلند به تاییدیه پیشین نیز نیازی ندارند. شرکت‌ها می‌توانند یکی از این شماره‌ها را خریداری کرده و کمپین تبلیغاتی خود را همان روز به راه بیاندازند.

  در نتیجه، ظهور کدهای طولانی شرایط بازی تبلیغاتی را برابر نکرده اما به تجارها و شرکتهای کوچک نیز اجازه ی ایفا کردن نقشی در این بازی را داده است. کدهای کوتاه و کدهای بلند هردو دارای نقاط مثبت و منفی زیادی هستند. سیستم های TTAG میتوانند به شما کمک کنند تا بفهمید کدامیک از این کدها برای کسب و کار شما مناسب تر است.

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها