Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  بازاریابی پیامکی هنوز زنده است

  علی رغم پیش بینی ها مبنی بر افت و کاهش استفاده از پیامک، اما پیام رسانی متنی از مشاغل به مشتری ها همچنان از رشد دو رقمی برخوردار است.
  روح اله عبدالهی
  1396/01/01

  4173 نفر

  پیامک به تازگی سالگرد 20 سالگی خود را پشت سر گذاشته است، اما با وجود این رویداد مهم، مقالات متعددی منتشر شده اند که پیش‌بینی می‌کنند به واسطه ظهور اشکال جدیدتری از پیام‌رسانی موبایلی، مرگ قریب الوقوعی برای سرویس پیامک در پیش خواهد بود.

  با وجود مصرف کنندگان جدیدی که در سنین 14 تا 18 سال قرار دارند و روزانه به طور میانگین 60 پیامک ارسال می‌کنند، به نظر نمی‌رسد که این ابزار ارتباطی قدیمی به این زودی‌ها به مرگ خود نزدیک شود.

  در واقع، وقتی این نسل در آینده قدرت خرید به دست بیاورند، دسترسی به آنها از طریق ارتباط پیامکی یک روش مهم و حیاتی برای برندها خواهد بود.

   

  وضعیت کنونی

  رشد نرم افزارهای پیام رسانی مبتنی بر IP مانند WhatsApp و KakaoTalk به طور قطع بر درآمدهای اپراتورهای پیامکی تاثیر خواهد گذاشت.

  از طریق این نرم افزارها ارسال پیام بین افراد یا گروه ها بر بستر شبکه IP امکان پذیر می شود، بدین ترتیب باعث کاهش ارسال پیامک و در نتیجه کاهش درآمد اپراتورهای تلفن همراه می شود.

  موفقیت این نرم افزارهای پیام رسان به افزایش تعداد این نوع نرم افزارها منجر شده است، به طوری که در هر منطقه از جهان به موازات سرویس هایی با پلتفرم خاص مانند پیام رسان BlackBerry Messenger و iMessage، نرم افزارهای محبوب آن منطقه تولید شده است.

  این گونه نرم افزارها با یکدیگر سازگار نیستند و تنها در صورتی می توان با آنها کار کرد که نرم افزار مورد نظر ما در دستگاه طرف مقابل نیز نصب باشد.

  اما اگر شما صاحب یک برند باشید و بخواهید با مصرف کنندگان خود با استفاده از پیام رسانی موبایلی ارتباط برقرار کنید، از کدامیک از این نرم افزارها برای دسترسی به مشتریان خود استفاده می کنید؟

  انتخاب از بین تعداد بی شمار نرم افزارهای پیام رسان مبتنی بر IP و ناسازگار با یکدیگر کار دشواری است. اینجاست که نقاط قوت کلیدی سرویس پیامک خود را نشان می دهد، این سرویس قابلیت ارسال پیامک به صندوق دریافت بیش از 6 میلیارد دستگاه موبایل را دارد.

  سرویس ارسال پیامک در زمینه پیام رسانی از مشاغل به مصرف کنندگان، همچنان زنده و پر رونق است و با قدرت به پیشرفت خود ادامه می دهد.

   

  آیا پیام را دریافت کردید؟

  در سال 2011 ما شاهد رشد سالیانه 29 درصدی میزان پیامک ها در اروپا ، خاورمیانه و آفریقا بودیم، که ظاهراً یک بازار کامل است. در منطقه آسیا- اقیانوسیه این رشد بیش از 120 درصد بوده است.

  موسسه پژوهشی Juniper Research حتی پیش بینی کرده بود که تا سال 2016 بازار پیامک از مشاغل به مصرف کننده از بازار پیام های شخص به شخص پیشی بگیرد.

  دستگاه های موبایل در حال فراگیر شدن هستند و برندها و مشاغلی که می خواهند به شکل قابل اطمینانی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند به طور فزاینده ای در حال روی آوردن به سمت پیامک هستند.

  90 درصد پیامک‌ها در ظرف سه دقیقه بعد از دریافت خوانده می‌شوند.

  میزان پیامک های اسپم در مقایسه با ایمیل نسبتاً پایین است که به دلیل قوانین سخت تر آن است. ما شاهد افزایش استفاده از پیام رسانی پیامکی توسط شرکت هایی هستیم که خواهان داشتن ارتباط مستقیم و فوری با مشتریان خود برای پشتیانی یا ارائه پیشنهادات ویژه برای محصولات خود هستند.

  این موسسه اشاره می کند که " پیامک در پنج سال آینده نیز از لحاظ ترافیک ارسالی همچنان به تسلط یافتن بر بازار پیام رسانی موبایلی ادامه خواهد داد: این نوع از پیام رسانی به دلیل دسترسی فراگیر بر روی گوشی های موبایل و سطح بالای سازگاری، به خوبی جایگاه خود را در بازار موبایل تثبیت کرده است."

  به طور کلی، رابطه موبایلی بین شرکت ها و مشتریان آنها همچنان رشد خواهد داشت.

  پژوهش ما نشان داده است که اگرچه 66 درصد از مصرف کنندگان تمایل دارند تا پیشنهادات برندهای مورد اعتماد خود را بر روی دستگاه های موبایل خود دریافت کنند، اما در واقع فقط 23 درصد از مصرف کنندگان در گوشی خوداز برندها پیشنهاد دریافت می کنند.

  شرکت ها به تدریج در حال فراگیری چگونگی اصلاح و بهبود استراتژی های بازاریابی خود برای استفاده از این فرصت هستند، به طوری که پیام رسانی پیامکی بخش مهمی از این استراتژی ها را تشکیل می دهد.

  و اگرچه پیامک با فناوری های دیگری مانند push notifications در نرم افزارهای گوشی های هوشمند تکمیل می شود، اما همچنان اساسی ترین ابزار و روش پیام رسانی خواهد بود، زیرا تنها روشی است که تقریباً به تمام گوشی های روی کره زمین دسترسی دارد.

  سرویس پیامک از مشاغل به مصرف کننده نیز مانند هر ابزار 20 ساله دیگری، آینده درخشانی خواهد داشت.

   

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها