Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  ضرورت بازاریابی اس ام اس (پیامکی)

  تحلیل گران نقش رو به رشد پیام های متنی را در زندگی روزمره کاربران و در نتیجه در طرح های بازاریابی تجزیه و تحلیل می کنند.
  هنگامه خدابنده
  1395/12/25

  4545 نفر

   در این مطلب آمار جالبی را در اختیار قرار می دهیم: 94% از پیام های اس ام اسی ظرف3 دقیقه از دریافت باز می شوند. این آمار از سوی استراتژیست های بازاریابی دیجیتال در Teradata دراختیار قرار گرفته است. در واقع استراتژیست ها اینگونه اعتقاد دارند که کاربران تلفن های همراه 98% از تمام پیام های متنی دریافتی شان را می خوانند، در حالیکه همین رقم در ارتباط با توییت ها 29%، دررابطه با ایمیل ها 20%  و در مورد پست های فیسبوکی نیز 12% می باشد.

  به گفته شون شوف استال، نایب رییس بخش ابتکارات و استراتژی شرکت Teradata در جریان نمایشگاه و کنفرانس 2015 PARTNERS این شرکت در آنهایم، "هنگامی که تلفن همراه ما به لرزش درمی آید، با این وسیله تعامل برقرار می کنیم.  اس ام اس ابزاری است روانشناسی. بنابراین کانالی بسیار عالی است که می تواند موجب ایجاد تعامل، وفاداری و مکالمه و گفتگو شود".

  شوف استال و برایان درو، مدیر بازاریابی تعاملی اظهار می دارند که طی دهه گذشته، تجربیاتی که از کار کردن با کاربران دارای تلفن همراه بدست آمده به سرعت تکامل پیدا نموده، مخصوصا این امر در مورد قابلیت اس ام اس صدق می کند. به گفته این افراد، اس ام اس صرفا متشکل از پیام های کوتاه و شخصی که به دوست و آشنایانمان می فرستیم نیست. در صورتی که اس ام اس به درستی نوشته شود، مشتریان نیز به دنبال پیامی هستند که از برند مورد علاقه شان بدستشان می رسد و در جریان این مکالمات هرچیزی از یادآوری ها تا اعلان ها و مشوق ها ، جوایز و تشکر برند از مشتریان وجود دارد. درو اظهار می دارد "اس ام اس یکی از اشکال برقراری ارتباط صمیمانه است. ارسال پیام برای بیان داشتن پیام های شخصی خوب است و می تواند توسط سازمان های سیاسی و غیر انتفاعی مورد استفاده قرار بگیرد که از باورهای شخصی افراد برای مقاصد گوناگونی همانند خرده فروشی، مهمان نوازی و حتی در خطوط هوایی استفاده می کنند که به نظر می رسد واقعا هم خوب جواب می دهد، زیرا پیام ها دقیقا در همان زمانی که ارسال می شوند معنادار هستند".

  شوف استال و درو اظهار می دارند بازاریابانی که می خواهند اس ام اس را در استراتژی های خود جا بدهند باید دو نکته را بدانند : هر برندی نیازمند استراتژی محتوی اس ام اسی می باشد و هر دریافت کننده ای باید به اختیار خودش دریافت پیام از جانب شما را تایید کرده باشد. به نظر شوف استال" برای طراحی محتوا باید استراتژی داشته باشید؛ طراحی متن پیام خودش یک جور هنر است ، همین طور سادگی متن را هم باید درنظر داشت. با توجه به اینکه اطلاعات شخصی مشتری را در دست دارید می توانید پیامی شخصی سازی شده را برای وی ارسال کنید".

  درو در حالی که اهمیت ایجاد استراتژی با محوریت انتخاب آگاهانه از سوی کاربران گوشی های همراه را نیز پیش می کشد ادامه می دهد "در اختیار داشتن این نوع دسترسی مستقیم خود نوعی امتیاز ویژه است و استراتژی نیز باید همین مسئله را منعکس کند. بازاریابان باید استراتژی عاقلانه ای را در اختیار داشته باشند که بر مبنای استواری ساخته شده باشد و بدانند به چه علت پیام اس ام اسی می فرستند و برای چه کسی". در واقع، شوف استال و تیم همکارانش ابتدا دست به توسعه پیام زده و سپس استراتژی های انتخاب آگاهانه را برای مشتریان خود پیاده سازی می کنند و در صورت رضایت مشتری پیام برایش ارسال می شود.

  وی ادامه می دهد "استراتژی های انتخاب داوطلبانه بایستی با تمرکز بر روی مشتریانی طراحی شود که اطلاعاتشان را در دست دارید، همین طور با در نظر داشتن مشتریان جدید بالقوه، دراین مسیر می توان روش هایی چون برنامه های وفاداری مشتریان و پروموشن را به کار بست". انتخاب آگاهانه از نظر هر دو تای این استراتژیست ها بسیار مهم است، زیرا اس ام اس کانالی است که ممکن است هزینه ای را به دریافت کننده تحمیل کند. شوف استال ادامه می دهد "هرچند بسیاری از ما پیام های متنی نامحدود را در طرح های خودمان داریم، اما هنوز برای چنین طرح هایی پول پرداخت می کنیم. بازاریابان در واقع درآمد یا منابعی را از مشتریان کسب می کنند. درنتیجه، قواعد صنعت برای مشتریان بسیار سفت و سخت وضع شده است".

  برای آن‌دسته از شرکت‌های B2B و B2C  که می‌خواهند شروع به استفاده از پیام‌های متنی در استراتژی‌های طراحی‌شده جهت تلفن‌های همراه خود کنند، یک قاعده مستحکم وجود دارد که بایستی رعایت شود و عبارت است از : اس ام اس باید بخشی از استراتژی چند کانالی باشد، نه یک ابزار تک و تنها. شوف استال توضیح می دهد" بسیاری از افراد پیامک را به عنوان یک استراتژی منفرد درنظر می گیرند، این درحالیست که اس ام اس واقعا راهبردی چند کانالی است . می توانید از وب و گوشی همراه استفاده کنید و مشتری را به سمتی که دوست دارید بکشید و سپس با بهره گیری از اس ام اس باب گفتگو را باز کنید". در واقع ، وی اظهار می دارد اس ام اس برای فعالسازی مشتریان و قاپ زدن مشتری ابزار بسیار خوبی است. "وب می تواند مکانی عالی برای تحویل پیام بازاریابی ثانویه باشد". خلاصه اینکه : می توان از پیام متنی به عنوان بخشی از طرحی بزرگتر استفاده کرد که  خرید، اقدام عملی از سوی مشتری و در نهایت افزایش آمار فروش را بدنبال داشته باشد.

  شوف استال و درو در بخش پایانی صحبت های خود به مخاطبان یادآوری کردند که 80% از مشتریان اس ام اس را ابزاری غیر تهاجمی به حساب می آورند و به نظرشان نسبت به اپ های موبایلی وسیله ساده تری است. به بیان دیگر اگر افراد اس ام اسی از شرکت ها دریافت کنند که ارزشمند باشد از این مسئله استقبال خواهند کرد. شوف استال می گوید"آیا ضرورتی پیش آمده که لازم باشد  با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. بنابراین خوب است استفاده از اس ام اس را درنظر داشته باشید، زیرا صرفا ابزاری برای انتشار خبر نیست. بنابراین برای برقراری مکالمه از اس ام اس استفاده کنید؛ ابتدا سوالاتی  را مطرح کرده و سپس با پاسخ گویی ادامه بدهید و مجددا سوالات بیشتر. این روش بسیار راحت است".

   

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها