Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  نکات مهم برای راه اندازی یک سرویس پیامکی موفق

  با وجود آماری به میزان 6.1 میلیارد کاربر گوشی های موبایل در سراسر دنیا، کمپین های بازاریابی پیامکی برای برقراری ارتباط با مشتریان، جذب مشتریان تازه، نگهداشتن یا ترغیب برای خرید مشتریان کنونی، یک راه شگفت انگیز در اختیار ما قرار می دهد.
  آرش علیمحمدی
  1396/02/16

  3680 نفر

  با رتبه 98 درصدی باز شدن پیامک ها که تفاوت فاحشی با میزان 20 درصدی باز شدن ایمیل ها دارد و همچنین اینکه 90 درصد پیامک ها در همان 3 دقیقه ابتدایی تحویل گرفتن خوانده می شوند، راهی بسیار مفید و وسوسه انگیز به نظر می رسد.

  بازاریابی پیامکی

  واضح است که، استفاده از بازاریابی پیامکی به یک اهرم بسیار خوب در دنیای موبایلها برای شرکت ها تبدیل شده است.

  در اینجا ما 9 نکته ضروری برای راه اندازی یک سرویس پیامکی موفق را برای شما بازگو می کنیم.


  اجازه

  از دیدگاه قانونی، بسیار مهم است که از طرف مشتری خود اجازه داشته باشید تا برای او پیامک بفرستید. مشتریان شما باید با استفاده از یک کد کوتاه یا ورود به بخش عضویت و ثبت نامی که شما فراهم کرده اید، در سرویس پیامکی شما به انتخاب خودشان عضو شوند.

  برای مثال: "1 را ارسال کنید تا عضو شوید."

  یا اینکه میتوانید پیام ها را ارسال کنید اما گزینه ای برای انصراف از دریافت این پیامک ها را برای مشتریان خود فراهم سازید.

  مثال: "برای انصراف از این سرویس (انصراف) را ارسال کنید."


  تکرار

  برنامه ریزی سرویس پیامکی خود را با توجه به مسئله "تکراری شدن" طراحی کنید. ارسال پیامک های زیادی از حد و مکرر می تواند موجب آزار مشتری شده و بر رضایتمندی مشتری تاثیر منفی بگذارد. تحقیق ها نشان داده اند که مناسب ترین تعداد برای پیامک های تبلیغاتی و بازاریابی چیزی حدود 4 تا 8 پیامک در ماه است. اگر تعداد بیشتر از این شود این امکان وجود دارد که تاثیر معکوس و بسیار منفی بر روی مشتری داشته باشد و حتی منجر به از دست دادن مشتریان کنونی شود.


  تداوم

  پیام ها به منظور ارتباط با مشتریان است. مشتریان در سرویس پیامکی شما عضو می شوند اما فراموش می کنند که چرا و چه زمانی این کار را انجام دادند، پس ارسال سریع تاییدیه ای مبنی بر عضویت و ادامه این ارتباط به برپایی یک رابطه قوی بین مشتری و شما کمک می کند.


  برآورده کردن نیازها

  مانند همه کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی، بسیار ضروری است که برای ارتقاء دادن ارتباط خود با مشتریان، عیب یابی و رفع نقص هم انجام بدهید. به شکل معمول روند رفع نقص شما باید مشکلاتی را هدف بگیرند که مشتریان بیان کرده اند، مانند: هزینه های پیامها، مشکلات امنیتی و اسپم ها. بازهم اشاره می کنیم که رمز موفقیت کمپین تبلیغاتی شما در آگاهی رسانی مناسب به مشتریان نهفته است.


  بموقع بودن

  ارسال پیامک و هدف قرار داد مشتریان خود در زمان مناسب، اساس کارآمد بودن سرویس های پیامکی است و شامل این موارد می شود که در چه ساعاتی از روز برای مشتریان پیامک ارسال می شود و همچنین برقراری ارتباط فصلی. اگر چه که مشتری شما در هر زمانی قادر به دریافت پیامک شما هست، اما دریافت یک پیامک در ساعات نامناسب (مانند صبح خیلی زود یا نیمه شب و خارج از ساعات کاری) می تواند نتیجه ای کاملاً معکوس داشته باشد. هیچ قانونی وجود ندارد اما ارزش این را دارد که به این موضوع فکر کنید مشتری شما چه ساعاتی از روز توقع و پذیرش دریافت تماس یا پیامک را دارد و این موضوع را به هنگام ایجاد کمپین خود مدنظر داشته باشید.


  واژگان

  برقراری با مشتریان باید در موقعیت و شرایطی مرسوم و واضح باشد. استفاده از اختصارها در پیامک باید به حداقل برسد. اگر چه که استفاده از مخفف ها به شما فضای بیشتری برای نوشتن می دهد اما اگر بیش از حد استفاده شود ممکن است به عنوان کاری نامتعارف یا حتی غیرحرفه ای تلقی شود. از موضوعات و واژگان ساده استفاده کنید تا به راحتی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.


  ارزش

  پیامک هایی که برای مشتریان ارسال می کنید باید تازه، مرتبط و آگاهی رسان باشند. مطمئن شوید که مشتریان از عضویت در سرویس پیامکی شما خوشحال و راضی هستند و آن ها را از منفعت های عضویتشان با خبر سازید. یک کار بسیار موثر و خوب این است تا تجربه مشتریان در استفاده از سرویس های خود را مثبت کنید و بهبود ببخشید.

  مثال: "عضو شوید تا در خرید بعدی خود 15درصد تخفیف بگیرید."


  ایجاز و اختصار

  هر پیامک به صورت استاندارد گنجایش 160 حرف را دارد. پیامک شما باید کوتاه، مختصر و مستقیم باشد تا با مشتری ارتباط برقرار کند. قرار دادن لینک مربوط به صفحه ای در وبسایتتان ممکن است بیش تر از حد مجاز کاراکتر های پیامک‌تان را اشغال کند. توجه داشته باشید تا از Goo.gl و Bit.ly استفاده کنید تا آدرس لینک های خود را فشرده کرده و کوتاه کنید، تا فضای بیشتری برای نوشتن در پیامک داشته باشید.

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها