Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  چند نکته مهم درباره ارسال کمپین پیامکی

  ما در این مطلب به نکاتی که باید قبل، حین و بعد از ارسال کمپین به آن توجه کرد اشاره می کنیم.
  روح اله عبدالهی
  1396/07/27

  4074 نفر

  مطمئناً ارسال یک کمپین پیامکی به گروهی از مخاطبان (با هر تعداد) می تواند دلهره آور باشد، حتی با تجربه ترین فروشنده گان و بازاریابان نیز در هنگام کلیک بر روی دکمه ارسال گروهی دچار استرس می شوند. ما هر چقدر هم محتوای خودمان را مورد آزمایش قرار داده باشیم و کمپین خود را بررسی کرده باشیم، بالاخره همه انسانیم و برخی مواقع ممکن است مرتکب اشتباه شویم.

  قبل از ارسال کمپین

  اس ام اس در بسیاری از صنایع محبوبیت پیدا کرده است که دلیل این محبوبیت نیز ساده بودن و سریع بودن آن است و این که یک کمپین می تواند در آخرین دقایق راه اندازی شود. اما با این وجود آن هنوز هم به تفکر و برنامه ریزی نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که نتایج مناسب و دلخواه مورد نظر خود را بدست می آورید.

  بنابراین، ما قبل از ارسال پیامک باید چه چیزی را آماده و بررسی کنیم؟

  مهم است که ما ساعت و تاریخ را قبل از ارسال کمپین بررسی کنیم – به محتوا و زمان دریافت پیام خود توجه داشته باشید. برای مثال، اگر برای رستوران خود یک پیشنهاد مربوط به غذا ارسال می کنید باید قبل از ناهار و زمانی که مشتریان گرسنه هستند آن را ارسال کنید.

  مسئله دیگری که باید توجه کنید مخاطبی است که کمپین را برای او ارسال می کنید، باید اطلاعات خود را طوری دسته بندی کنید که شامل تمام مشتریان دلخواه و مورد پسندی باشد که می خواهید این کمپین را دریافت کنند.

  چند نکته مهم درباره ارسال کمپین پیامکی

  در حین ارسال کمپین

  درست است که شما فقط 160 کاراکتر برای نوشتن در اختیار دارید، اما محتوای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما باید یک گزینه فراخوان به اقدام مشخص در پیام خود قرار دهید و پیام شما باید از مفهوم برخوردار باشد. به یاد داشته باشید که متن و محتوا باید بدون ایراد املایی و مفهومی باشد. بهتر است بدهید فرد دیگری نیز یک نظر اجمالی به آن بیندازد و نظر بدهد.

  اگر می خواهید مشتریان به کمپین شما پاسخ دهند باید شماره پاسخگویی را در قسمت شناسه فرستنده (SenderID) قرار دهید، اگر از طریق برند خود پیامک ارسال می کنید شما حداکثر 11 کاراکتر در اختیار خواهید داشت، شما می توانید از یک کلمه مخفف یا از یک عنوان کاملاً شخصی استفاده کنید.

  بسیار مهم است که کمپین خود را در یک محیط دیگر نیز تست کنید، پس ابتدا آن را به گوشی خود ارسال کنید تا اینکه آن را از دید مخاطب نگاه کنید و از نظر خوانایی بررسی کنید، عملکرد پاسخگویی آن را تست کنید و بر روی لینک ها کلیک کنید تا مطمئن شوید صفحاتی که مشتریان به آن هدایت می شوند به درستی در محیط موبایل نمایش داده می شوند.

  بعد از این که همه چیز را بررسی کردید و از محتوا راضی بودید آماده هستید تا آن را به مخاطبان ارسال کنید یا آن را زمان بندی کنید تا در زمان دیگری ارسال شود.

  بعد از ارسال کمپین

  کلیک بر روی دکمه ارسال پایان کار یک کمپین نیست، حتی در واقع چیزی که بعد از ارسال اتفاق می افتد اهمیت بیشتری دارد. گزارش و تحلیل های ما به شما کمک خواهد کرد تا آینده کمپین های خود را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را بهبود بخشید. بلافاصله بعد از ارسال کمپین، گزارش های تحویل شما به روز رسانی می شوند، این می تواند برای بررسی کیفیت اطلاعات مفید باشد.

  اگر شما از ردیاب آدرس اینترنتی نیز در پیام خود استفاده کرده باشید قادر خواهید بود اطلاعات بیشتری را از آمار کلیک ها بدست بیاورید، این قابلیت نه تنها شما را از تعداد کلیک ها آگاه می کند بلکه همچنین از زمان و نوع دستگاه مورد استفاده نیز مطلع می کند.

  آیا شما قابلیت پیگیری را برای کمپین خود طراحی کرده اید؟ در صورتی که یک مشتری پاسخ داد یا بر روی لینک ها کلیک کرد شما باید روی او کار کنید و برای کسانی که علاقمند هستند کمپین دیگری را ارسال کرده یا برای آنها یک تماس شخصی یا ایمیل ارسال کنید تا شاید بتوانید اطلاعات بیشتری به آنها ارائه کنید.

  نظرات شما!

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها