Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  کاربرد بازاریابی پیامکی برای مشاغل تحویل محور

  با توجه به سریع و ساده بودن سرویس پیام کوتاه می توان از آن برای کسب و کارهایی که اساس کار آنها بر پایه تحویل محصولات درب منازل مشتریان است استفاده کرد. این مطلب به این موضوع می پردازد.
  روح اله عبدالهی
  1396/08/09

  2805 نفر

  اگر شما یک کسب و کار تحویل محور را اداره می کنید باید بدانید که ارتباط با مشتریان یک نکته کلیدی است.

  دلایل زیادی برای حفظ ارتباط با مشتریان وجود دارد، این حفظ ارتباط می تواند مطلع کردن آنها از وضعیت ارسال و زمان مورد انتظار دریافت سفارش باشد و یا تحریک کردن مشتریان برای از طریق تخفیف ها و پیشنهادات برای انجام سفارشات آینده باشد.

  اما چالش اساسی ارتباطات در عصر دیجیتال کنونی انتخاب کانال مناسب برای ارسال پیام است. اشکال مختلف بازاریابی مانند ایمیل و تماس های تلفنی هنوز هم قابل استفاده و اتکاء هستند، اما موفقیت بسیاری از ارتباطات مشاغل تحویل محور بر دریافت سریع سفارشات استوار است.

  اینجاست که بازاریابی پیامکی وارد می شود: سریع، مرتبط و با میزان باز و خوانده شدن بالا. پیامک های بازارایابی مناسب می توانند به طور کاملاً مناسب وارد زندگی مشتریان شما شوند و در جای مورد نیاز سطح بالاتری از خدمات را برای آنها فرآهم کنند. در این مطلب ما به این موضوع می پردازیم که چگونه مشاغل تحویل محور می توانند از سامانه اس ام اس نیازپرداز برای مطلع و راضی نگه داشتن مشتریان خود استفاده کنند.

  زمان دریافت سفارشات

  چه شما گرسنگی مشتریان خود را با غذای بیرون بر رفع کنید و چه برای آنها آخرین مدهای روز را بعد از یک خرید آنلاین عرضه کنید، مهم ترین جنبه این فرآیند رسیدن و دریافت کالا است.

  شما باید مطمئن شوید که کالای مورد عرضه شما به موقع و در زمان مورد انتظار درب خانه مشتری تحویل داده می شود. گذشته از هر چیز، آنها پول پرداخت می کنند تا شما از سفارش آنها به خوبی مراقبت کنید بنابراین ضروری است که کار تحویل را به طور مناسب انجام دهید.

  اگرچه فرآیند تحویل و تمهیدات فنی و لجستیکی شما بسیار مهم است، اما مطلع نگه داشتن مشتریان از طریق یک کانال ارتباطی قوی و مناسب می تواند معجزه کند و سامانه پیام کوتاه می تواند همان کانال مورد نظر شما باشد.

  برای مثال اگر یک سفارش زمان بندی شده قرار است 10 دقیقه دیر تحویل داده شود، شما باید مطمئن شوید که این تاخیر در سریع ترین زمان ممکن به مشتری اطلاع رسانی شود و قطعاً قبل از این 10 دقیقه پیام شما خوانده می شود. اکثریت مردم تمام پیام های خود را اغلب حتی در ظرف سه دقیقه بعد از دریافت می خوانند، بنابراین استفاده از سیستم پیام کوتاه کاملاً معقول به نظر می رسد.

  سیستم های دیگر سریع و لحظه ای بودن پیامک را ندارند. اگر شما به مشتری خود یک ایمیل هشدار درباره تاخیر در تحویل ارسال کرده باشید اما اگر او فقط هر بیست دقیقه ایمیل های خود را چک کند در نتیجه او پیام را از دست خواهد داد و تصور خواهد کرد که شما حتی سعی نکرده اید درباره این تاخیر به او اطلاع رسانی کنید.

  سیستم های پیامکی همچنین می توانند به راحتی با شبکه اطلاعات موجود شما ادغام شوند. برای مثال، شما می توانید این فرآیند را خودکار کنید و با توجه به زمان های مورد انتظار تحویل، ارسال پیامک ها را به سیستم مدیریت سفارش خود متصل کنید.

  با این کار شما از مزایای یک سیستم پیامکی موثر بهره مند می شوید، همچنین باعث صرفه جویی در وقت شرکت شده و دیگر نیازی به کارمندان ویژه برای کنترل زمان های تحویل و ارسال پیام ها وجود ندارد.

  پیشنهادهای فراوان

  یکی از ویژگی های خوب بازاریابی پیامکی این است که می توان از طریق آن پیشنهادات و تخفیف های ویژه کوتاه و مرتبط به مشتری را در زمان های مناسب به او ارائه کرد.

  اما در برخی مواقع ارائه پیشنهاد تخفیف واقعاً دشوار است به ویژه اگر شما دارای یک کسب و کار تحویل محور باشید.

  اگر شما محصولات خود را تولید می کنید و آنها را درب منازل تحویل می دهید پیشنهادات شما بهتر است بر روی مشتریان متمرکز باشند و مسئله کلیدی در این مورد زمان بندی است.

  برای درک مفیدترین زمان ارائه پیشنهاد مهم است که با زمان‌بندی و چهارچوب زمانی مشتریان خود هماهنگ شوید. برای مثال، اگر شما یک پیشنهاد تحویل غذا را ارائه می‌کنید بهتر است اطلاعات مشتریان خود را به دقت بررسی و تحلیل کرده و زمان تحویل اکثر سفارشات خود را در نظر بگیرید.

  شما می توانید در ساعت 7 بعدازظهر یکشنبه ها یا 6:45 دقیقه شنبه ها برای افراد منطقه خود که بسیار گرسنه هستند و کسانی که در لیست بازاریابی پیامکی شما عضو شده اند، جزئیات تخفیف سفارشات غذا را از طریق پیامک ارسال کنید. آنها نمی توانند در مقابل این پیشنهاد مقاومت کنند!

  اگر محصولات تحویلی شما از طریق اینترنت سفارش داده شده باشند کار کمی سخت می شود زیرا روند خریدها اغلب نامنظم تر بوده و زمان خریدها نیز پشت سر هم نیست. اما شما هنوز می توانید از زمان بندی ها به نفع خود استفاده کنید. برای مثال، با توجه به این که بسیاری از مشتریان هدیه های کریسمس را به صورت آنلاین خریداری می کنند شما می توانید در ماه نوامبر یک کمپین بازاریابی پیامکی راه اندازی کنید و همزمان با نزدیک شدن فصل جشن های آخر سال پیشنهادات ویژه خود را به آنها یادآوری کنید.

  اگر برای شرکت های دیگر تحویل سفارش انجام دهید متوجه خواهید شد که ایجاد پیشنهادات می تواند سخت تر باشد. این کار ارزش این را دارد که نیروهای بازاریابی پیامکی خود را بر روی یافتن مشاغل جدید و تحویل سفارش برای آنها متمرکز کنید و با استفاده از پیام متنی آنها را از زمان در دسترس بودن رانندگان تحویل دهنده خود مطلع کنید.

  برای مثال، شما می توانید لیستی تهیه کنید از رستوران هایی که ممکن است به دنبال رانندگان تحویل دهنده اضافی در دوره های شلوغی خود مانند عصرهای آخر هفته باشند. اگر آنها پیام شما را در هنگام شلوغی سفارش های خود دریافت کنند احتمالاً بسیار خوشحال خواهند شد که تحویل سفارشات اضافی آنها را شما انجام دهید.

  به قانون پایبند باشید

  اگرچه ممکن است برخی مواقع سخت باشد، اما به خاطر داشته باشید که شما باید از قوانین مرتبط با کمپین های بازاریابی پیامکی یا سیستم ارتباط با مشتریان پیروی کنید.

  پیامک های ارسالی شما باید حاوی گزینه انصراف باشند، به طوری که مخاطبان بین دریافت و عدم دریافت این پیامک ها در آینده حق انتخاب داشته باشند و شما نیز نباید بدون رضایت افراد با آنها ارتباط برقرار کنید.

  اگر شما به دنبال تحریک مشتریان با پیشنهادات خود از طریق پیامک هستید مطمئن شوید که پیامک ها صحیح و واقعی باشند و مشتریان به راحتی بتوانند محصولات پیشنهادی را خریداری کنند. توصیه می کنیم قبل از ارسال پیامک آن را بازخوانی و ویرایش کنید تا از درست و بی نقص بودن محتوای آن مطمئن شوید. در صورت اشتباه و غیر واقعی بودن پیشنهاد ضربه بزرگی به کسب و کار خود می زنید.

  آیا شما نیز دارای یک کسب و کار تحویل محور هستید که به دنبال بهره مندی از مزایای یک کمپین بازاریابی پیامکی مناسب یا سیستم ارتباط با مشتریان می باشید؟

   ما در مجموعه نیازپرداز مشتاقانه در پی این هستیم که به مشاغل کوچک کمک کنیم تا از طریق سرویس  پیامکی از رقبای خود پیشی بگیرند. ما مقرون به صرفه ترین بسته های پیامکی موجود در بازار را ارائه می کنیم و همچنین می توانیم از طریق سرویس هایی مانند کدهای کوتاه و شماره تلفن های مجازی به این مشاغل کمک کنیم.

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها