چگونه می توان با استفاده از بازاریابی اس ام اسی، آینده کسب و کار جدید را پیش بینی کرد؟

مقالات 1395/10/29 688

یک سوال مهم: پیش بینی شما از وضعیت کسب و کارتان طی 12 ماه آینده چیست؟

متاسفانه برای پاسخ دادن به این سوال نمی توان به سحر و جادو متوسل شد.
بسیاری از ما از چالش های کسب و کار استقبال که نمی کنیم هیچ، بلکه تا جای ممکن هم از آن اجتناب می کنیم. افرادی که کسب و کار جدیدی را راه می اندازند، در کنار ذوق و شوقی که از پیش بینی آینده دارند، با احتیاط نسبت به هزینه کردن پول اقدام کرده و نگرانند که یکوقت به اندازه کافی پول در نیاورند.
اما اگر ابزارهای مناسب کار را بشناسید و برنامه ریزی هم داشته باشید، آنگاه امکان رسیدن به مرحله ای که مدنظرتان است واقعا وجود دارد. اینجاست که بازاریابی اس ام اسی به کار می آید ...
این درست که بازاریابی اس ام اسی معجون معجزه آسای رونق کسب و کار نیست، اما باور کنید اگر این شیوه به شکل صحیح پیاده سازی شود شما را به نقطه ایده آل مدنظرتان بسیار نزدیک می کند.

برای فهمیدن آینده، یک نگاه کوچک به گذشته کافی است. اگر نگاهی به موفقیت های مشتریان ما در نتیجه استفاده از بازاریابی اس ام اسی و موبایلی عرضه شده از سوی این استارتاپ بیندازید، خواهید دید که به کار گیری این شیوه ها قطعا منتهی به رشد کسب و کار می شود.

از زمان راه اندازی استارتاپ خودمان در سال 1999، به کسب و کارهای بیشماری در توسعه پایگاه مشتریانشان کمک کرده ایم، همین طور،ان کسب و کارها توانسته اند سود خود را افزایش داده و حضور قدرتمندتر برندشان را در بازار به رخ بکشند و بسیاری از شرکت های متوسط و کوچک استارتاپی، عرصه ای را برای عرضه کسب و کار خود فراهم کرده اند. شرکت های یاد شده برای قدرتمندتر ساختن بیزنس خودشان از کانال ما استفاده کرده اند که گواه این مسئله مطالعات موردی تدوین شده می باشد.

اس ام اس شیوه ای است که توانسته در مقابل گذر زمان نیز همچنان قابلیت های کاربردی خود را حفظ کند، و اکنون از یک ابزار ساده ارتباطی تبدیل به کانال بازاریابی شده است که تمام کسب و کارها به عنوان یک قاعده از آن استفاده می کنند.

اما دلیل این مسئله چیست؟

شمار افرادی که مالکیت گوشی همراه دارند در سال 2017 از مرز 5 میلیارد نفر نیز در سرتاسر جهان عبور خواهد کرد. این مسئله بدان معناست که بیش از 70% از افراد می توانند پیامک های متنی را دریافت و ارسال نمایند (eMarketer)

98% از پیامک های متنی که ارسال می شود ظرف 90 ثانیه باز شده و خوانده می شوند. حال این رقم را با وضعیت خوانده شدن ایمیل های ارسالی مقایسه کنید که صرفا برابر با 22% می شود(Veture Beat)

هر فردی روزانه 150 بار به تلفن خود نگاه می کند (نوکیا)

70% از مصرف کنندگان اظهار داشته اند که دریافت کردن آفر از طریق گوشی همراه برایشان بسیار راحت تر از سایر ابزارها می باشد (SAP)

64% از مشتریان اعتقاد دارند کسب و کارها باید به علت راحتی استفاده از گوشی همراه، برقراری ارتباط از طریق اس ام اس را در دستور کار خود قرار بدهند (SAP)

اس ام اس انبوه، ابزار بازاریابی قدرتمندی است. البته ارسال تعداد بیش از حد اس ام اس باعث نارضایتی دریافت کنندگان می شود، اما ماهیانه بین 2 الی 5 اس ام اس کافی است.

لازم است علاوه بر توجه به محتوایی که در اس ام اس هایتان استفاده می کنید، به هدفمندی کمپین خود نیز توجه داشته باشید. به این معنی که ببینید گروه مخاطبانتان چه کسانی هستند و دوست دارید اس ام اس هایتان بدست چه کسی برسد؟-اگر طرحی در زمینه های یاد شده آماده نکرده اید نگران نباشید، زیرا ما انبوهی از پست های وبلاگی اس ام اس انبوه و راهنمایی های لازم را داریم که می توانیم در اختیار شما قرار بدهیم تا استارت بیزنس خود را زده و به سوی رونق و شکوفایی آن گام بردارید و سودکسب کنید.

اما اجازه بدهید به سوالی که ابتدای مطلب مطرح کردیم بازگردیم و آن اینکه چطور می توان از بازاریابی اس ام اسی برای پیش بینی آینده بیزنس استفاده کرد؟

با توجه به اینکه بازاریابی اس ام اسی امکان رساندن، باز شدن، خواندن و فوروارد کردن پیام شما را به میلیون ها نفر، آنهم صرفا با فشردن یک دکمه فراهم می کند، چشم انداز شگفت انگیزی برای ارتباطات، بازاریابی و ساختن برند در اختیارتان می گذارد.

بنابراین باز هم می پرسیم، وضعیت کسب و کار خودتان را طی 12 ماه آینده چگونه می بینید؟