Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  4 کاربرد پیامک برای دانشگاه ها

  رشد تعداد ثبت نام های ورودی به دانشگاه ها اغلب ممکن است برخی موانع ارتباطی را برای دانشگاه ها به وجود بیاورد. دانشگاه باید به هزاران دانشجو و پرسنل اطلاع رسانی کند و آنها را در جریان امور قرار دهد، که این می تواند اغلب باعث دردسر و مشکل برای کادر مدیریتی شود.
  روح اله عبدالهی
  1396/02/10

  3499 نفر

   هزاران دانشگاه در حال روی آوردن به سمت پیام رسانی متنی به عنوان سیستم اطلاع رسانی فوری اصلی خود هستند، اما این تمام فوایدی نیست که پیام رسانی متنی می تواند برای آنها به همراه داشته باشد. پیامک رایج ترین شکل ارتباط برای دانشجویان است و روز به روز بر تعداد دانشگاه هایی که آن را به عنوان روش اصلی ارتباط با دانشجویان خود انتخاب می کنند افزوده می شود.

  در ادامه به 4 روش اشاره می کنیم که پردیس دانشگاهی شما می تواند از پیامک برای اطلاع رسانی به دانشجویان و پرسنل به یک میزان استفاده کند.


  آماده شدن برای ورود به دانشگاه

  پیامک می تواند حتی قبل از ارسال درخواست پذیرش دانشجو به دانشگاه نیز مزیت هایی داشته باشد. دانشگاه می تواند با گسترش دامنه دسترسی خود دانشجویان بالقوه را شناسایی کرده و وقتی آنها مورد پذیرش قرار گرفتند می تواند دوره های مختلفی که برگزار میشود را به انها یاد اور شوند.

  همه ما می دانیم که فرآیند درخواست پذیرش در دوره ای هیجانی انجام می شود که دانشجویان در حال ورود به دوره بزرگسالی خود هستند. اغلب دانشجویان برای اولین بار وارد یک پروسه تشریفات اداری کامل می شوند و بسیاری از آنها نیازمند کمک در ارائه درخواست خود هستند. به همین دلیل است که دانشگاه های بیشتری در حال گرایش به سمت پیام رسانی دوطرفه برای ارتباط با دانشجویان بالقوه جدید خود هستند، زیرا این روش دانشگاه را قادر می سازد تا به صورت فوری و لحظه ای با دانشجویان ارتباط داشته باشد. این کار باعث می شود تا دانشجویان احتمالی آینده احساس کنند که مورد استقبال قرار گرفته اند و اطلاع رسانی مناسبی به آنها انجام شده است به طوری که به رشد اعتماد بین دانشجو و دانشگاه کمک کرده و دانشگاه را از دریافت درخواست های نام نویسی بیشتر مطمئن می کند.

  به دلیل بالاتر بودن نرخ باز و خوانده شدن پیامک نسبت به ایمیل، شما از طریق ارسال پیامک های یادآوری کننده برای دانشجویان می توانید تورها و رویدادهای پردیس دانشگاهی را به طور موثرتر اطلاع رسانی و تبلیغ کنید.


  داخل کلاس درس

  اگرچه استادان دانشگاه اغلب از آوردن گوشی به داخل کلاس جلوگیری می کنند اما این یک حقیقت زندگی امروزه است که دانشجویان گوشی دارند و از آن استفاده می کنند. بنابراین چرا از دستگاه های خود دانشجویان برای این کار استفاده نشود؟ استاد می تواند با تشویق کردن دانشجویان به استفاده از گوشی های موبایل خود برای امور خاص کلاس آنها را در فعالیت ها مشارکت دهد و این امکان را فرآهم کند تا آنها سوال های خود را بپرسند یا درباره نگرانی های خود صحبت کنند.

  استادان دانشگاه ها همچنین می توانند کارهایی از قبیل افزودن لینک های متنی به یادداشت های سخنرانی یا ارسال یادآوری کننده هایی درباره امتحانات آتی را انجام دهند. با توجه به نرخ خوانده شدن 98 درصدی پیامک ها استادان می توانند مطمئن باشند که پیام های آنها خوانده می شود و در نتیجه می توانند بر روی یک کلاس آماده تر و فعال تر حساب کنند.


  مشاوران راهنما

  مشاوران راهنما در دنیای مدرن کنونی کارها و مشکلات زیادی برای انجام و رسیدگی دارند. این کارها می تواند شامل رسیدگی به برنامه زمانی دانشجویان، اطمینان از حضور آنها در کلاس مناسب و یا مشورت دادن به آنها درباره رشته متناسب با آنها باشد. مشاوران به روشی نیاز دارند تا بتوانند وقت خود را برای رسیدگی به درخواست ها هماهنگ کنند.

  ارسال پیامک بهترین روش ارتباط با جوانان امروزی است و توانایی بالای پیامک مشاوران را قادر می کند تا به طور موثر با دانشجویان خود ارتباط برقرار کنند. این روش باعث آزاد شدن وقت مشاوران شده و آنها می توانند به انجام کارهای مورد علاقه خود بپردازند، اموری از قبیل: کمک به موفقیت دانشجویان. برای مثال، مشاوران اکنون می توانند برای تمام دانشجویان رشته مهندسی خود پیامک انبوه ارسال کنند و به آنها یادآوری کنند که برای بورسیه خاص رشته خود نام نویسی کنند. یا این که آنها می توانند به صورت انفرادی امور دانشجویان را پیگیری کرده و چگونگی انجام برنامه زمانی و نگرانی های آنها را مورد توجه قرار دهند.


  بعد از پایان تحصیلات

  دانشگاه ها برای نظرسنجی از فارغ التحصیلان درباره بهبود شرایط یا درخواست کمک های مالی از آنها باید قادر باشند تا با فارغ التحصیلان خود در تماس باشند. حفظ ارتباط و گوش دادن به نظرات فارغ التحصیلان به ایجاد حس وفاداری دانشگاه در فارغ التحصیلان کمک می کند و در نتیجه می تواند به حضور بیشتر فارغ التحصیلان منجر شده و کمک های مالی بیشتری را برای دانشگاه فرآهم آورد.

  یکی از مهم ترین درخواست های دانشجویان فارغ التحصیل ایجاد فرصت شغلی است. شما با استفاده از پیامک می توانید فرصت های شغلی مرتبط با رشته فارغ التحصیلان را به سرعت به آنها اطلاع دهید. برای مثال، اگر در گروه IT دانشگاه یک فرصت شغلی وجود دارد شما می توانید آن را از طریق پیامک به فارغ التحصیلان جدید رشته کامپیوتر ارسال کنید.


  موارد ذکر شده تنها برخی از کاربردهای هیجان انگیز جدید پیامک است که می تواند به بالا بردن سطح آموزشی کمک کند.

  یکی از بهترین سامانه های ارسال پیامک، پنل اس ام اس نیازپرداز میباشد که با استفاده از امکانات کاملی که در اختیار شما قرار میدهد میتوانید بهترین برنامه ریزی را برای ارتباط مستمر با مخاطبین خود داشته باشید.

  جهت مشاوره رایگان با شماره 02141238 داخلی 1010 تماس بگیرید.

   

   

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها