Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  تفاوت کیوسک هوشمند باGSM مودم چیست؟

  یکی از روشهای نوین بازاریابی که بسیاری از کسب و کارها از آن بهره می برند، استفاده از کیوسک هوشمند برای ارسال پیامک تبلیغاتی است.
  نیازپرداز
  1403/03/30

  407 نفر

  تکنولوژی روزبه‌روز در حال پیشرفت است و کسب‌وکارها همیشه به دنبال استفاده از ابزارهای جدید و بروز هستند. هر چقدر تکنولوژی ابزارهای مورد استفاده کسب‌وکار قدرتمندتر و جدیدتر باشد، فروش کسب‌وکارها هم بیشتر است. دستگاه ارتباط با مشتریان و مودم GSM دو مورد از ابزارهای پیشرفته و جدیدی هستند که در حال حاضر کسب‌وکارهای زیادی از آن استفاده می‌کنند. کیوسک مشتریان را با نام دستگاه ذخیره شماره موبایل هم می‌شناسند! اما کدام یک از این ابزارها می‌تواند به رشد کسب‌وکارتان کمک بیشتری کند؟

  در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل تفاوت‌های میان دو دستگاه کیوسک هوشمند و مودم GSM بپردازیم تا ببینید کدام یک از آن‌ها گزینه بهتری برای کسب‌وکارتان است.

  دستگاه ارتباط با مشتری (کیوسک هوشمند) چیست؟

  احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که وارد یک فروشگاه شوید و محصولی را خریداری کرده باشید! پس از خرید، فروشنده یا صاحب کسب‌وکار از شما می‌خواهد که شماره موبایل خود را در یک دستگاه کوچک وارد کنید. پس از مدتی، برای شما یک پیامک ارسال می‌شود که به شما برای ورود به باشگاه مشتریان خوش‌آمد گفته است. پس از گذشت چند روز هم ممکن است از شما برای خرید مجدد از همان فروشگاه دعوت کند. اما این دستگاه چیست و چطور برای شما پیامک ارسال می‌کند؟

  مزایای استفاده از کیوسک هوشمند برای کسب و کارها چیست؟

  این دستگاه همان دستگاه ارتباط با مشتری است که می‌تواند به بهبود تعامل با مشتریان کمک زیادی کند. با استفاده از کیوسک هوشمند یا دستگاه ثبت شماره موبایل به راحتی می‌توانید شماره موبایل مشتریان خود را دریافت کنید. سپس هر زمانی که نیاز داشتید، برای آن‌ها پیامک بفرستید! این پیامک می‌تواند بازاریابی برای محصول جدید باشد یا این که یک کد تخفیف در اختیار مشتریان خود قرار داده باشید.

  ویژگی‌های دستگاه ثبت شماره موبایل (کیوسک هوشمند) چیست؟

  اگر تصمیم به استفاده از دستگاه ارتباط با مشتری گرفته باشید، حتماً این سوال برایتان پیش می‌آید که مهم‌ترین ویژگی‌های کیوسک هوشمند کدام هستند؟ در واقع کسب‌وکارها برای آن که بتوانند از یک ابزار دیجیتال بازاریابی استفاده کنند، باید حتماً ویژگی‌های آن را بشناسند. به خصوص که اگر به دنبال تفاوت‌های کیوسک هوشمند و مودم GSM هستید، بهتر است پیش از هر چیزی ویژگی‌های آن دو را بدانید و سپس تصمیم‌گیری کنید. مهم‌ترین ویژگی‌های کیوسک هوشمند عبارتند از:

  • صفحه لمسی

  اولین ویژگی کیوسک هوشمند صفحه لمسی آن است! در واقع کاربران در کمترین زمان ممکن می‌توانند با استفاده از صفحه لمسی آن شماره خود را وارد کنند. پس از آن که کاربر شماره موبایل خود را وارد کرد، شماره او به لیست شماره مشتریان اضافه می‌شود. استفاده از صفحه لمسی برای همه کاربران به راحتی امکان‌پذیر است! دلیل آن هم این است که این روزها موبایل همه کاربران لمسی است و با آن به صورت کامل آشنایی دارند. با زدن چند ضربه روی صفحه آن، شماره موبایل خود را وارد می‌کنند و از آن پس به راحتی می‌توانید برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید.

  • عدم نیاز به کامپیوتر

  دومین ویژگی و مزیت استفاده از کیوسک هوشمند این است که هیچ‌گونه نیازی به کامپیوتر ندارد! در واقع دستگاه را روی یک میز قرار می‌دهید و آن دستگاه شماره مشتری را به لیست شماره‌هایی که از قبل وجود داشت، اضافه می‌کند. پس از اضافه شدن شماره مشتریان به لیست شماره‌های قبلی می‌توانید برای آن‌ها پیامک ارسال کنید. هیچ‌گونه نیازی هم به کامپیوتر نیست! چرا که کافی است روی موبایل خود یک اپلیکیشن نصب کنید و از طریق آن تنها در کمتر از چند ثانیه برای تمام مشتریان خود پیامک ارسال کنید.

  • اپلیکیشن مجزا

  یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از کیوسک هوشمند این است که یک اپلیکیشن مجزا دارد. در این اپلیکیشن به راحتی می‌توانید شماره مشتریان خود را ببینید و بازاریابی پیامکی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در این اپلیکیشن با انتخاب لیست شماره موبایل مشتریان خود به راحتی می‌توانید برای آن‌ها پیامک بفرستید. این پیامک می‌تواند حاوی هر متنی که نیاز دارید، باشد! مثلاً می‌توانید یک کد تخفیف به کاربران خود برای خرید محصولات شما ارائه کنید. همچنین می‌توانید مناسبت‌های مختلف را به کاربران تبریک بگویید و تعامل خوبی با آن‌ها برقرار کنید.

  • تنوع تم

  یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه ثبت شماره موبایل امکان استفاده از تم‌های مختلف و متنوع است. در واقع شما به راحتی می‌توانید از میان ده‌ها تم که این ابزار دیجیتال در اختیار شما قرار می‌دهد یکی را جهت نمایش در کیوسک هوشمند انتخاب کنید. از میان تم‌های مختلف بهتر است تمی را انتخاب کنید که سبک آن متناسب با کسب‌وکارتان باشد. این مسئله نقش بسیار مهمی در تعامل مشتریان دارد و می‌تواند آن‌ها را ترغیب به اضافه کردن شماره موبایل خود به لیست مشتریان کند.

  • ذخیره شماره موبایل مشتری

  یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه ثبت شماره موبایل ثبت شماره موبایل مشتری است. در کسب‌وکارها هر چقدر اطلاعات بیشتری از مشتریان در اختیار داشته باشید، بازاریابی آن‌ها بهتر است. در چنین شرایطی به راحتی می‌توانید بازاریابی را به بهانه‌های مختلف انجام دهید. برای مثال فرض کنید شما تاریخ تولد مشتری خود را می‌دانید و شماره موبایل او را هم دارید. در این صورت خیلی راحت و ساده می‌توانید برای شماره موبایل او، دقیقاً روز تولدش یک پیامک تبریک ارسال کنید و با ارائه یک کد تخفیف، مشتری را ترغیب به خرید از کسب‌وکارتان کنید.

  • استفاده از خدمات پنل پیامکی

  با استفاده از کیوسک هوشمند به راحتی می‌توانید لیست شماره‌های جمع‌آوری شده را به پنل پیامکی خود منتقل کنید. در این صورت می‌توانید از بازاریابی پیامکی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید! اما چطور؟ کافی است یک مسابقه یا نظرسنجی برگزار کنید تا تمام مشتریان شما در آن شرکت کنند.

  همچنین می‌توانید برای ارسال پیامک هم از آن استفاده کنید که البته این کار از طریق اپلیکیشن مجزای آن امکان‌پذیر است. با کمی خلاقیت به راحتی می‌توانید مشتریان را نسبت به کسب‌وکارتان وفادار کنید و نتایج بسیار خوبی از آن دریافت کنید.

  دستگاه GSM مودم چیست؟

  مودم GSM مانند بسیاری از مودم‌های دیگر یکی از تجهیزات سخت‌افزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به شبکه مخابرات متصل شوید. در واقع یک مودم ارتباط سیار محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید ارتباط رایانه‌ای یا پردازنده‌های دیگر را برقرار کنید. تنها چیزی که نیاز است برای استفاده از این مودم تهیه کنید، یک سیم‌کارت است. زمانی که شما سیم‌کارت را درون آن قرار می‌دهید، درست مانند یک گوشی به اینترنت متصل می‌شود. علاوه بر سیم‌کارت، مودم GSM با پورت یواس‌بی هم به اینترنت متصل می‌شود. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های کاربردی آن برای کسب‌وکارها ارسال پیامک است.

  مهمترین مزایای استفاده از دستگاه GSM مودم چیست؟

  در واقع کسب‌وکارها می‌توانند از طریق همان سیم‌کارتی که داخل مودم قرار داده‌اند، برای کاربران خود پیامک ارسال کنند. مودم‌های مختلفی از این نوع مودم وجود دارد که هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های خاص خود را دارند. مثلاً برخی از انواع آن‌ها امکان پشتیبانی از زبان فارسی را ندارند! بنابراین باید حواستان باشد که مودمی را انتخاب و خریداری کنید که از این قابلیت به بهترین شکل ممکن پشتیبانی کند.

  حال ممکن است بپرسید که این مودم بهتر است یا دستگاه ارتباط با مشتری؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است ویژگی‌های این مودم را بشناسید و سپس تصمیم‌گیری کنید.

  مهمترین ویژگی دستگاه GSM مودم چیست؟

  اگر قصد تصمیم‌گیری در مورد انتخاب دستگاه ارتباط با مشتری و مودم GSM را دارید، بهتر است پیش از هر چیزی با ویژگی‌های این مودم هم آشنا شوید. در این بخش از مقاله به بررسی دو مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

  • امکان ارتباط در هر نقطه، هر زمان و هرکس

  یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این مودم، امکان ارتباط در هر نقطه و زمان با هر فردی که نیاز دارید است. در واقع فرقی نمی‌کند که فرد موردنظر کجا باشد، در صورتی که به یکی از شبکه‌های اپراتور متصل باشد، به راحتی می‌توانید پیامک خود را برای افراد مختلف ارسال کنید.

  • مانیتورینگ شرایط محیطی

  یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زندگی روزمره با آن روبرو هستیم، نظارت بر شرایط محیطی است! در دنیای امروز با توسعه شبکه GSM می‌توانید شرایط محیطی را با کمک آن به صورت دقیق و کامل بررسی کنید. در چنین شرایطی نیازی به حضور در آن محیط نیست و از راه دور هم می‌توانید شرایط را بسنجید. با استفاده از تکنولوژی به‌کار رفت در این مودم، کافی است موبایل خود را بردارید و درخواست خود را از طریق پیام متنی ارسال کنید.

  مهم‌ترین تفاوت دستگاه ارتباط با مشتری با GSM مودم چیست؟

  یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در مورد دستگاه ارتباط با مشتری و مودم GSM پیش می‌آید، تفاوت‌های این دو است. مهم‌ترین تفاوت‌های آن‌ها عبارتند از:

  • مدت زمان ارسال پیامک

  مودم‌های GSM امکان ارسال پیامک را دارند اما اگر بخواهید برای تعداد زیادی مخاطب پیامک ارسال کنید، باید ساعت‌ها زمان بگذارید! به طوری که ارسال 2 هزار پیامک ممکن است یک روز کامل از شما زمان بگیرد. این در حالی است که با استفاده از کیوسک هوشمند ارسال پیامک به صدها هزار کاربر در کمتر از چند دقیقه انجام می‌شود.

  • شماره ارسال پیامک

  در مودم GSM شماره فرستنده پیامک دقیقاً همان شماره سیم‌کارتی است که در آن قرار دارد. در حالی که در دستگاه ثبت شماره موبایل مشتری می‌توانید از شماره اپراتورهای 1000، 2000، 5000، 3000 و 021 استفاده کنید.

  • نیاز به سیم کارت

  برای استفاده از مودم GSM و برقراری ارتباط با مخابرات نیاز به درج سیم‌کارت دارید! این در حالی است که دستگاه ارتباط با مشتری نیاز به سیم‌کارت ندارد و با کمک اتصال به اینترنت می‌توانید به سامانه پیامکی یا اپلیکیشن مجزای آن دسترسی داشته باشید.

  نتیجه‌گیری

  در این مقاله سعی کردیم به بررسی مودم GSM و دستگاه ارتباط با مشتری بپردازیم! اکنون تفاوت‌های این دو را می‌دانید و به راحتی می‌توانید در مورد استفاده از این دو تصمیم بگیرید. اگر سوالی دارید، از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها