Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  راهنمای بازاریابی پیامکی برای فروشندگان لباس

  در روز و روزگار کنونی، مخصوصا با در نظر داشتن نام های بزرگی که بر بازار تسلط دارند، برای خرده فروشان پوشاک و مد مستقل حفظ کردن و رشد بیزنس شان بدون استفاده از تاکتیک های بازاریابی عمده گران قیمت روز به روز سخت تر می شود. درحالیکه برندهای بزرگ از بودجه کافی برای بهره برداری کردن از شیوه های سنتی تبلیغات همانند آگهی در روزنامه، رادیو، تلویزیون،و ایمیل مستقیم برخوردار هستند، هزینه های این دست کمپین ها غالبا به نحوی است که بیزنسهای کوچک به سختی بتوانند از عهده پرداختشان بربیایند.
  هنگامه خدابنده
  1403/03/21

  3827 نفر

  کمپین های یاد شده نه تنها نیازمند هزینه های توزیعی قابل توجهی می باشند، بلکه همچنین لازمه شان دسترسی داشتن به تیمی از متخصصان خلاق هم هست که خب با توجه به بودجه اندک شرکت های کوچک خدماتشان قابل استفاده نمی باشد. بازاریابی اس ام اسی اما آلترناتیوی است که پاسخ واقعی را به مشکلات ایندست بیزنس ها عرضه می کند. نه تنها هزینه استفاده از این نوع بازایابی در حد کسری از هزینه های کمپین های گران قیمت تبلیغتی می باشد، بلکه مزیت های بیشماری را هم به همراه دارد که باعث شده به واقع در حدو اندازه هایی بزرگتر از انتظارات ظاهر شود.

  بازاریابی اس ام اسی در یک نگاه

  • در قیاس با سایر روش های ارتباطی همانند کمپین های ایمیل مستقیم و کمپین های ایمیلی نرخ پاسخگویی حاصل از ارسال اس ام اس 5 برابر می باشد. به طور متوسط، تنها 15% از ایمیل های ارسالی باز می شوند و ممکن است مدت زمان پاسخگویی به آنها 4 روز هم طول بکشد. در مقام مقایسه، بازاریابی که با استفاده از پیام های متنی در قالب اس ام اس انجام می شود، نرخ بازشوندگی 97% ظرف 4 دقیقه از زمان دریافت را دارد. نرخ مشاهده رسانه های اجتماعی نیز تنها حدود 10% است، بدون پرداخت هزینه برای تقویت پست ها یا نمایش آگهی های فید خبری.
  • بازاریابی موبایل سریع الرشدترین شیوه برقراری ارتباط با مخاطبان است. شاید فکر کنید در اختیار داشتن وب سایتی آخرین مدل اولین راه برقراری ارتباط با مشتریان است، اما با توجه به نرخ 4 به 1 دستگاه های موبایل در برابر کامپیوترهایی که درحال حاضر در گردش هستند، میتوان متوجه شد اینگونه نیست. به بیان دیگر، در قیاس با 1.8 میلیارد نفری که برای وب گردی از لپ تاپ یا کامپیوترهای شخصی خود استفاده می کنند، 5.2 میلیارد نفر دیگر گوشی موبایل در اختیار داشته و از آن بهره می گیرند.

  خرده فروشان مستقل مد و پوشاک چگونه می توانند از بازاریابی اس ام اسی سود ببرند؟

  وفاداری مشتریان

  وفاداری مشتریان در صنعت مد و پوشاک اهمیت خاص دارد. بزرگترین برندهای فشن از مدت ها پیش درک شفافی از مسئله یاد شده داشته اند و از کانال های بازاریابی در این صنعت که مشتریان نهایت توجه را به آخرین ترندها و فروشگاه ها دارند استفاده کرده اند، چه به صورت فرانشیز شده یا مستقل. در استراتژی بازاریابی، کمپین های اس ام اسی یکی از ارزشمندترین روش های افزایش ترافیک کسب و کار به شمار می روند.

  خلق کردن پایگاه داده ای از مشتریان:

  از همان لحظه ای که اقدام به راه اندازی کمپین اثرگذار وفاداری مشتریان کنید ، مشتریان حال حاضر یا آینده شما بدل به  اعضای وفادار برند یا فروشگاهتان خواهند شد، با استفاده از پنل ارسال اس ام اس می توانید پایگاه داده ای را از شماره های تلفن ایجاد کنید. بهترین شیوه برای ترغیب کردن مردم که آبونمان کمپین شما شوند آنست که مزایایی واقعی، انحصاری و شخصی سازی شده همانند پیشنهادها، پروموشن ها و تخفیف ها را در اختیارشان قرار بدهید.

  خوب است برای به حداکثررسانی مزایا پروفایل شخصی هر یک از مشتریان را به خاطر داشته باشید –مثلا جک 23 ساله سلیقه مد و لباسش متفاوت از جین 34 ساله است، بنابراین خوب است شما این نکته را به هنگام ارسال مطالب برای مشتریان به یاد داشته باشید. البته احتمال بالقوه بازگشت سرمایه از طریق مخاطبان وابسته را هم از نظر دور نداشته باشید- به عنوان مثال، درحالیکه جک شخصا علاقه ای به بلوزهای گلدار ندارد اما ممکن است همین مدل بلوز بهترین پیشنهاد به وی برای خرید در روز مادر یا هدیه روز تولد باشد!

  رونمایی از محصولات جدید

  جهان مد و فشن یکی از پویاترین بخش ها در اقتصاد مدرن میباشد. هر سال، هر فصل و تقریبا  هر ماه فرصت های جدید برای رونمایی از محصولات جدید دست میدهد و مجموعه های فصلی جلوتر از فرا رسیدن سال نو در قفسه های فروشگاه ها جای می گیرند. شما می توانید با استفاده از کمپین بازاریابی اس ام اسی اطلاعات در مورد محصولات جدید یا مجموعه هایی را که تازه بدستتان رسیده در اختیار مشتریان قرار بدهید.

  بنابراین، چه بهتر که با در اختیار گذاردن امکان پیش نمایش پنهانی و پیشنهادهای اِرلی برد ویژه شما نیز وفاداری مشریانتان را پاس بدارید.

  افتتاحیه ها، کت واک ها و شوهای فشن

  در صنعت مد، رونمایی کردن از محصولات و افتتاح فروشگاه های جدید، جشن گرفتن سالگردها و غیره حتما به همراه جشن یا کت واک انجام می شود. یکی از چیزهایی که صنعت مد و پوشاک نسبت به سایر صنایع دارد فرصت های بیشماری است که برای نمایش محصولات در آن موجود می باشد. چنین رویدادهایی برای جذب مشتریان جدید عالی هستند و می توان هر چه بیشتر از طریق دعوت های انحصاری و سفارشی سازی شده به آدرس فروشگاه که از طریق کمپین بازاریابی اس ام اسی ارائه می شود نسبت به تقویت کردنشان اقدام کرد.

  دوره های پروموشن، آفرها و فروش ها

  در تجارت مدرن، دوره های پروموشن، آفرها و فروش ها نیز با ترندهای جدید خو گرفته اند. در صنعت فشن، کالکشن های جدید با چنان تناوبی عرضه می شوند که اغلب باید محصولات قبلی را از ویترین و جلوی چشم ها برداشت و پیش از اینکه فرصتی برای به فروش رفتنشان بوجود بیاید به انبار برگرداند. مقدار بالای فروش حاصل از مجموعه های جدید، هزینه لجستیکی را به همراه خود تحمیل می کند که می توان آن را با راه اندازی کمپین اس ام اسی کاهش داد. به این ترتیب که در اس ام اس از مشتریان تقاضا کنید تا برای مشاهده ایندست اجناس به مغازه بیایند. تخفیف های سفارشی و کوپن ها می توانند افزایش فروش را بدنبال داشته باشند، بنابراین جا برای عرضه داشتن محصولات جدید و کاستن از میزان بار اجناس قدیمی باز می شود.

  اطلاع دهی در مورد سایزها و قواره های مختلف به مشتریان

  برخی اوقات بایستی قبل از سفارش دادن قواره دقیق چند سایز را امتحان کنید و افزون بر این، امکان دارد سایز دقیقی که مشتریان تقاضا دارند همواره هم در بازار موجود نباشد. در این مواقع کارکنان فروشگاه یا مغازه می توانند با سایر مغازه ها یا تامین کنندگان اجناس وارد گفتگو شوند تا اندازه سایز دقیقی را که مورد تقاضای مشتریان است بدست بیاورند، اما تا زمانی که اجناس بدستتان نرسد بازهم نمی توانید از دقیق بودن سایزها اطمینان داشته باشید.

  ارسال کردن پیام اس ام اسی موثرترین راه برای اطلاع دهی به مشتریان در مورد در دسترس بود محصولات و بروزرسانی ایشان در خصوص وضعیت سفارششان است. در صورتی که شبکه ها قادر باشند بلافاصله به مشتریان در خصوص فروشگاهی که محصول مورد نظرشان را دارد اطلاع رسانی کند همین امر موجب ایجاد وفاداری مشتریان نسبت به برند خواهد شد. در صورتی که سایز مورد تقاضای مشتری به مغازه خاصی ارسال شده باشد تا در مجموعه آنجا قرار بگیرد، می شود با استفاده از اس ام اس به مشتری ورود جنس و آماده بودنش برای تحویل را اطلاع داد.

  راه اندازی فروشگاه های آنلاین یا واقعی

  فروشگاه های فرانشیزی که در بسیاری از مراکز خرید قرار داشتند بنا به دلایلی از جمله گردش سرمایه پاین تا انقضا یافتن مدت اجاره شان مجبور به تغییر مکان خود شده اند.لازم است به مشتریان در مورد هر نوع تغییر مکان اطلاع بدید، و چه روشی بهتر از بازاریابی اس ام اسی.

   در صورتی که مغازه جدید افتتاح شده است یا مغازه آنلاینی دارید و آنرا بروزرسانی کرده اید، استفاده از کمپین اس ام اسی با لینکی به صفحه اصلی برای دعوت از مشتریان به بازدید از وب سایت مفید است. افزون بر این، مشتریان می توانند اقدام به ثبت نام و بررسی خریدها و وضعیت تحویل سفارش هایشان کنند. راه اندازی کمپین بازاریابی پیامکی برای صاحب یا مدیر مغازه و فروشگاه خرده فروشی مد و فشن صرفا راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان نیست. بلکه منبع بهینه ای برای تقویت وفاداری مشتری می باشد، و ببشتر از همه مشتریان کنونی. افزون بر این، می توان با استفاده از کمپین اس ام اسی اقدام به جذب مشتریان جدید کرد که بدین منظور باید از کمپین درست استفاده کنید.

  حرف آخر

  شاید مردم هر ده ثانیه یک بار ایمیل هایشان را چک نکنند، اما به محض دریافت اس ام اس آنرا می خوانند. به واقع ، 97% از پیام های متنی ظرف مدت 4 دقیقه از زمان ارسال شدن خوانده می شوند. از آنجایی که قبل از ارسال کردن اس ام اس به مشتریانتان رضایت آنها را اخذ کرده اید، معمولا مشتریان پیام دریافتی از جانب شما را به سرعت و با علاقه می خوانند.

  هر یک از پیام هایی که ارسال می شود با هدفمندی و به طور خاص برای کسانی طراحی شده است که علاقمند به اطلاع یافتن از خدمات شما هستند و نرخ پاسخگویی در این زمینه از 100 پیام 70 تا می باشد، می توانید اطمینان داشته باشید که بیزنس شما در نتیجه استفاده از این کمپین رشد خواهد کرد.

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها