Call us at 02141238
  لوگو پنل پیامکی نیازپرداز
  02141238تماس با ما نیازپرداز
  مقاله

  اس ام اس مارکتینگ و اصول بازاریابی پیامکی چیست؟

  اس ام اس مارکتینگ به عنوان ابزاری قدرتمند برای کسب و کارها جهت ارتباط با مشتریان هدف، افزایش فروش و برندینگ از اهمیت بالایی برخوردار است.
  نیازپرداز
  1403/02/23

  607 نفر

   

  یکی از مهم‌ترین اهداف کسب‌وکارها، معرفی برند در کمترین زمان ممکن به تعداد زیادی از کاربران است. کاربرانی که احتمالاً مشتریان آینده کسب‌وکارتان هستند! اس ام اس مارکتینگ همان ابزاری است که به شما اجازه می‌دهد تا با کمترین هزینه بتوانید با تعداد زیادی از مخاطبان در ارتباط باشید. با کمک بازاریابی پیامکی می‌توانید محصولات و خدمات جدید کسب‌وکارتان را معرفی کنید و با رعایت اصول بازاریابی پیامکی، میزان فروش آن‌ها را افزایش دهید.

  شما به عنوان صاحب یک کسب و کار ممکن است برایتان این سوال مطرح شود که اس ام اس مارکتینگ چیست؟ چه اهدافی دارد و مهمترین اصول آن کدام است؟

  ما در ادامه این مقاله سعی داریم تا پاسخ این سوالات را بررسی کنیم. پیشنهاد می‌شود تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

  اس ام اس مارکتینگ چیست؟

  بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی است که برمبنای ارسال پیامک تبلیغاتی برای معرفی و برندینگ کسب‌وکارها است. بازاریابی پیامکی یکی از روشهای نوین بازرایابی که امروزه بسیاری از کسب‌وکارها برای معرفی محصولات و خدمات خود از آن استفاده می‌کنند. اس ام اس مارکتینگ فقط ارسال یک متن ساده پیامکی برای مخاطب نیست، بلکه راهکاری بسیاری برای ارسال پیامک تبلیغاتی وجود دارد.

  متن اس ام اس مارکتینگ می‌تواند شامل لینک سایت یا شبکه‌های اجتماعی، کد تخفیف،‌ دعوت به جشنواره فروش و غیره باشد. ارسال نوع متن بازاریابی پیامکی با توجه به مدل کسب‌وکارها با یکدیگر متفاوت است.

  اس ام اس ساده‌ترین ابزار ارتباط با مشتریان است! هر فردی که موبایل داشته باشد، به راحتی می‌تواند مخاطب هدف شما باشد و با او ارتباط برقرار کنید. بنابراین هنگامی که شما پیامک ارسال می‌کنید، در کمترین زمان ممکن توسط مخاطبان بازمی‌شود. اگر بر اساس اصول بازاریابی پیامکی انجام شده باشد، به راحتی می‌توانید محصول یا خدمات خود را بفروشید.

  چرا اس ام اس مارکتینگ برای کسب‌وکارها اهمیت دارد؟

  استفاده از اس ام اس مارکتینگ برای کسب‌وکارهای مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد! مهمترین دلیل آن ساده و راحت بودن این روش بازاریابی است که از طریق این روش می‌توانید با مخاطبان هدف ارتباط برقرار کنید. مخاطبان برای دسترسی به کمپین‌های بازاریابی شما تنها چیزی که نیاز دارند یک گوشی موبایل است، حتی یک گوشی موبایل ساده. همچنین هزینه بازاریابی پیامکی نسبت به سایر روشهای بازاریابی مقرون به صرفه است!

  اس ام اس مارکتینگ با وجود آن که هزینه بسیار پایینی دارد، اگر اصولی انجام شود نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت. همین مسئله باعث شده تا کسب‌وکارهای زیادی به فکر استفاده از بازاریابی پیامکی باشند. بنابراین فرقی نمی‌کند که به فکر افزایش فروش باشید یا افزایش تعامل! در هر صورت می‌توانید از این ابزار در جهت بهبود و توسعه کسب‌وکارتان استفاده کنید. البته این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که اصول بازاریابی پیامکی را به خوبی رعایت کرده باشید.

  مهمترین اهداف اس ام اس مارکتینگ چیست؟

  مهمترین اهداف اس ام اس مارکتینگ چیست؟

  اگر قصد استفاده از اس ام اس مارکتینگ را دارید، حتماً این سوال برایتان پیش می‌آید که هدف استفاده از آن چیست؟ هدف استفاده از بازاریابی پیامکی کاملاً بستگی به هدف شما دارد. در واقع با استفاده از آن می‌توانید طیف وسیعی از اهداف بازاریابی پیامکی را محقق کنید.

  • هدفتان افزایش فروش است؟ در بازاریابی پیامکی محصولات و خدمات جذاب و ارزشمند خود را معرفی کنید تا کاربران به سراغ آن بروند.
  • هدفتان افزایش تعامل است؟ یک مسابقه یا نظرسنجی برگزار کنید تا کاربران در آن شرکت کنند.
  • هدفتان اطلاع‌رسانی اخبار و رویدادها است؟ در قالب یک پیامک متنی به کاربران اطلاع‌رسانی کنید.

  بنابراین فرقی ندارد که شما چه هدفی داشته باشد، در هر صورت می‌توانید با استفاده از اس ام اس مارکتینگ به آن دست پیدا کنید.

  اصول اصلی بازاریابی پیامکی چیست؟

  اگر قصد استفاده از اس ام اس مارکتینگ را دارید و می‌خواهید بهترین نتیجه را بگیرید، باید بر اساس اصول پیش بروید. اصول بازاریابی پیامکی شاید خیلی پیچیده نباشد اما رعایت کردن آن می‌تواند نقش بسیار مهمی در نتیجه بازاریابی داشته باشد. چند مورد از مهم‌ترین اصولی که در رسیدن به اهداف کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند، عبارتند از:

  شناخت مخاطب

  اولین اصل بازاریابی پیامکی هدفمند، شناخت مخاطبان است! قبل از ارسال پیامک، ابتدا مخاطبان هدف را بررسی کنید و به خوبی آنها را بشناسید و بررسی کنید این افراد دارای چه ویژگی‌های منحصربه فرد هستند. سپس بر اساس ویژگی‌ها، علایق و سلیقه آن‌ها یک متن جذاب و هدفمند آماده کنید و برای آن‌ها بفرستید. در این متن می‌توانید یک محصولی که کاربران به آن نیاز دارند را هم معرفی کنید تا میزان فروش آن محصول و محصولات دیگر کسب‌وکارتان افزایش پیدا کند.

  ارسال پیام‌های جذاب و متناسب

  یکی دیگر از اصول بازاریابی پیامکی ارسال پیام‌های جذاب و متناسب با هدفتان است! در واقع برای آن که بتوانید اهداف بازاریابی پیامکی خود را محقق کنید، باید ببینید که چه پیامی برای مخاطبان شما جذاب است. در بسیاری از مواقع کاربران پیامک را باز می‌کنند اما سریعاً آن را می‌بندند؛ تنها دلیلی که وجود دارد این است که پیامک شما جذاب نیست. گاهی پیامک‌های ارسالی جذاب است اما برای افرادی ارسال شده است که مخاطبان هدف آن کمپین بازاریابی نبوده و به همین دلیل کمپین با شکست روبه رو می‌شود.

  اندازه‌گیری و تحلیل کمپین بازاریابی پیامکی

  آخرین اصول بازاریابی پیامکی اندازه‌گیری و تحلیل آن است! پس از آن که شما پیامک موردنظر را ارسال می‌کنید، باید ببینید که کاربران چه واکنشی نسبت به آن نشان داده‌اند. همچنین باید ببینید که چند درصد از پیامک‌ها برای این دسته از افراد ارسال شده است و متناسب با همان برای کمپین‌های بعدی خود برنامه‌ریزی کنید. در پنل پیامکی گزارش‌های بسیار دقیق و جامعی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

  مهم‌ترین مزایای بازاریابی پیامکی چیست؟

  اگر قصد استفاده از اس ام اس مارکتینگ را دارید، باید با مزایای آن آشنا شوید! چند مورد از مهم‌ترین مزایای بازاریابی پیامکی را در این بخش بررسی می‌کنیم:

  مهمترین مزایای بازاریابی پیامکی چیست؟

  ارتباط مستقیم با مشتریان

  شاید در بسیاری از روش‌های بازاریابی، ارتباط با مخاطبان به صورت غیرمستقیم باشد! مثلاً شما بنری را در سایتی قرار می‌دهید که در این صورت کاربر به صورت غیرمستقیم با شما ارتباط برقرار می‌کند و نمی‌تواند پاسخی برای شما بفرستد. این در حالی است که بازاریابی پیامکی کاملاً مستقیم است! یعنی اگر شما متنی را به عنوان پیامک برای کاربران ارسال کنید، کاربر هم می‌تواند پاسخ دهد.

  افزایش فروش

  یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از بازاریابی پیامکی، افزایش فروش است. در کمپین‌های پیامکی به راحتی می‌توانید متنی را برای کاربران ارسال کنید و در کنار آن، یک محصول یا خدمات را هم معرفی کنید. در این صورت است که به راحتی می‌توانید فروش آن محصول را افزایش دهید. البته باز هم رعایت اصول بازاریابی پیامکی اهمیت بسیار زیادی دارد! برای مثال می‌توانید یک کد تخفیف به مخاطبان خود ارائه کنید تا برای خرید آن محصول ترغیب شوند.

  کاهش هزینه بازاریابی

  یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی که در بازاریابی پیامکی وجود دارد، کاهش هزینه بازاریابی است. به طور کلی، اس ام اس مارکتینگ کمترین هزینه را در میان بسیاری از روش‌های بازاریابی دارد. همین مسئله باعث شده تا با کمترین هزینه بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. جالب است بدانید که از بازاریابی پیامکی در راستای تحقق اهداف سایر روش‌های بازاریابی هم استفاده می‌شود. مثلاً اگر شما از وبینار مارکتینگ استفاده می‌کنید، برای معرفی آن می‌توانید از بازاریابی پیامکی استفاده کنید.

  چگونه بازاریابی پیامکی را شروع کنیم؟

  برای شروع اس ام اس مارکتینگ به چه چیزی نیاز دارید؟ شروع بازاریابی پیامکی به نظر ساده است اما کافی نیست. برای اینکه بتوانید کمپین بازاریابی پیامکی موفقی را استارت بزنید، نیازمند پیش نیازهایی هستید که در ادامه به بررسی مهمترین موارد آن خواهیم پرداخت.

  چگونه بازاریابی پیامکی را شروع کنیم؟

  انتخاب پنل پیامکی مناسب

  اولین قدم برای شروع بازاریابی پیامکی انتخاب پنل پیامکی مناسب است. در واقع شما برای آن که بتوانید پیامک‌های خود را ارسال کنید، پیش از هر کاری نیازمند باید یک پنل اس ام اس مناسب هستید. شرکت‌های مختلف پنل‌های پیامکی ارائه می‌کنند که امکانات هر کدام از آن‌ها متفاوت است. باید ببینید کدام پنل می‌تواند نیازتان را برطرف کنید. فعال‌سازی پنل پیامکی پس از پرداخت هزینه، تنها مدت کوتاهی زمان نیاز دارد.

  جمع‌آوری اطلاعات و شماره تماس کاربران

  یکی دیگر از مراحل استفاده از بازاریابی پیامکی هدفمند این است که شماره تماس کاربران موردنظر خود را دریافت کنید! راه‌های مختلفی برای جمع‌آوری شماره تماس کاربران وجود دارد اما مهم‌ترین آن‌، سایت است. کاربران در سایت ثبت‌نام می‌کنند، محصولی خریداری می‌کنند یا از خدمات شما استفاده می‌کنند. در هر صورت شماره آن‌ها در سایت وجود دارد که می‌توانید بردارید و استفاده کنید.

  ارسال پیامک هدفمند

  قدم بعدی ارسال پیامک هدفمند است! با توجه به شناختی که از مخاطبان هدف خود دارید، یک پیامک هدفمند طراحی کنید و آن را برای مخاطبان خود بفرستید. در این صورت بازاریابی پیامکی نتایج بسیار خوبی برای شما دارد و می‌توانید از آن به بهترین شکل ممکن برای تحقق اهداف بازاریابی پیامکی استفاده کنید.

  انتخاب شماره اختصاصی یا اشتراکی

  در استفاده از اس ام اس مارکتینگ نه تنها می‌توانید از خطوط اشتراکی و رایگان استفاده کنید، بلکه با کمترین هزینه می‌توانید یک خط اختصاصی تهیه کنید. در این صورت کاربران هم می‌توانند پاسخی برای پیامک شما ارسال کنند.

  نتیجه‌گیری

  اس ام اس مارکتینگ کمک زیادی به کسب‌وکارهای مختلف می‌کند! به شرط آن که اصول بازاریابی پیامکی به خوبی رعایت شود. برای استفاده از بازاریابی پیامکی تنها چیزی که نیاز دارید، پنل پنل پیامک است. در این مقاله هر چیزی که لازم بود در مورد اس ام اس مارکتینگ بدانید را بررسی کردیم. اگر سوالی دارید، از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

  نظرات شما!

  مقالات پیشنهادی

  لوگو نیازپرداز

  سامانه پیامکی نیازپرداز، مجری مستقیم پیام‌ کوتاه از شبکه مخابراتی است و خدماتی با کیفیت و جامع را ارائه می‌دهد.

  با ما در ارتباط باشید

  سامانه پیامکی نیازپرداز علاوه بر پشتیبانی جامع و کارآمد در طول روز امکان پشتیبانی شیفت شب و ایام تعطیل را داراست.

  info@niazpardaz-sms.com021-41238

  کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش بنیان مهندسی نرم‌افزار و تکنولوژی اطلاعات هیرا می‌باشد.

  Copyright © 2024 by Hira
  دانلود اپلیکیشنتعرفه پنل‌ها