بهترین سامانه پیامکی کدام است ؟

آرش علیمحمدی 1396/03/06 1033

انتخاب سرویس پیامک باکیفیت یکی از ارکان بازاریابی پیامکی است در این مطلب نکات و راهنمایی های لازم در مورد انتخاب سامانه پیامکی خوب گنجانده شده است و شما را در انتخاب بهترین سامانه پیامکی کمک می‌کند

دریافت پیامک ها برای یادآوری کردن وقت دندان پزشکی و یا برای خرید بلیت هواپیما دو مورد از چندین مواردی است که نشان دهنده ی ارزشی است که با بازاریابی و تبلیغات پیامکی برای مشتریان خود قائل می شوید. مهم ترین بخش این است که مشتریان از بابت چنین پیامک هایی بسیار خوشحال خواهند شد در حالی که به صورت مدام در این سرویس عضو شده اند.

 

چرا از سامانه پیامکی استفاده کنیم ؟

رواج تکنولوژی موبایل و اتکای هر چه بیشتر ما به تلفن های هوشمند برای مدیریت زندگی شخصی و کار خود نشان دهنده ی این موضوع است که دسترسی به گوشی های موبایل به معنای دسترسی به مشتریان و کاربران است. تا زمانیکه پیام ها حاوی ارزش باشند، دریافت کننده های این پیام ها از عضویت خود بسیار راضی خواهند بود. این بدان معناست که پیام هایی که ارسال کرده اید تا به حال شروع خوبی را رقم زده اند.

در دنیایی که روز به روز بیشتر در تبلیغات غرق می شود، ارسال پیامک و تثبیت آن در ناخودآگاه مشتریان به یک کلنجار و کار دشوار شده است. یک کمپین پیامکی که به درستی و به شکلی مناسب طراحی شده باشد می تواند به این هدف دست یابد که در غیر این صورت دست نیافتنی هستند. قادر است تا در این دنیای غرقه در تبلیغات پیام شما را در ذهن مخاطب و حتی آنان که به تبلیغات بی اعتنا هستند نیز حک کند.پس باید ویژگی های بهترین سامانه پیامکی را بشناسید.

 

بازاریابی پیامکی چگونه عمل می کند؟

بازاریابی پیامکی معمولاً به دو بخش اصلی تقسیم می شود: ارسال پیامک و واسطه.

بازارها ابتدا مشتری های خود را شناسایی میکنند، آگاهی را به وجود می آورند و نیازها را آشکار ساخته و سپس پیام خود را ارسال می کنند. واسطه نیز این پیام را به مشتری و افرادی که مورد هدف قرار گرفته اند، تحویل می دهد.

بنا به هدفی که برای این مقاله ی کوتاه انتخاب شده است، ما تنها بخش پایانی این زنجیره یعنی (واسطه) را مورد بررسی قرار می دهیم.

همه ما می دانیم که چطور با استفاده از یک گوشی موبایل، برای دیگران پیامک ارسال کنیم. همچنین به شکلی تقریبی باخبریم که هر یک از این پیامک ها برای ما به چه اندازه ای هزینه دارند. با توجه به این موضوعات، چطور امکان دارد که هزاران پیامک ارسال کنیم بدون اینکه تمام وقت شبانه روز و یا کل بودجه ی شرکت خود را صرف آن نکرده باشیم؟ با خرید یک سامانه پیامکی کارآمد !

یک اپراتور پیامکی به گونه ای یک واسطه به حساب می آید که بین تجارت شما و شبکه­ های تلفنی قرار می­گیرد. اغلب به اینها با نام (انبوه ساز) اشاره می شود، آنها نرم افزارهایی در اختیار دارند که این قابلیت را برایشان فراهم می کند تا با استفاده از شبکه های قدرتمند تلفنی به هرکجای جهان که بخواهند پیامک های تبلیغاتی بفرستند و این کار را با تخفیف های بسیار خوبی انجام بدهند. ترکیب این دو عنصر مهم است که برای تجارت شما سود و منفعت به همراه دارد.

 

چرا شما به یک سامانه پیامکی با کیفیت نیاز دارید؟

یکی از بارزترین نقاط قوت یک سیستم بازاریابی پیامکی این است که در زمان های مناسبی از شبانه روز به مشتری ها و اهداف تجاری پیامک ارسال شود. پیامک هایی که به هردلیلی تحویل داده نمیشوند، به شخص اشتباهی فرستاده شده اند دیر ارسال شده یا به مشتری دیر تحویل داده میشوند، بازخورد های بسیار مخربی برای برند و اعتبار تجاری شما به همراه خواهند داشت. همچنین منجر به از دست رفتن سریع مشتری میشوند!

اگر شما درحال فرستادن پیامک هایی مانند پیام های شناسایی و عضویت، پیام های ضروری و پیام های تبلیغاتی باشید و ارسال آنها با تاخیر و اشتباه همراه باشد، تاثیری به شدت منفی بر تجارت شما خواهد داشت.

همچنین یک مشکل دیگر با عنوان نامعتبر بودن شرکت ها وجود دارد که برآیند آن دسته از شرکت ها بوده که برای ارسال این پیامک ها از اپراتورهای استاندارد استفاده نکرده و یا در قبال خدماتی که ارائه داده اند هیچ تضمینی در نظر نگرفته اند. این شرکت ها نیز برای کسب و کار شما مطلقاً خوب نیستند.

مشهورترین نمونه برای استفاده از چنین شرکت هایی فاجعه ای بود که در سال 2011 در برزیل در شهر ریو اتفاق افتاده بود که با یکی از این شرکت ها قرارداد بسته شده بود تا پیامکی حاوی هشدار وقوع سیل و طغیان برای اهالی و ساکنین شهر ارسال شود. متاسفانه این پیامک ها هرگز تحویل داده نشدند و هزاران نفر از ساکنین زندگی خود را در نتیجه ی این حادثه از دست دادند. این یک مثال بسیار عظیم بود، درست است، اما همچنین مهر تاییدی بر این ادعا بود که چرا باید به کیفیت بسیار بیشتر از قیمت اعتماد کرد.

 

شروع به کاری مستقل و کسب درآمد با اخذ نمایندگی سامانه پیامکی کارآمد.

 

چگونه یک سامانه پیامکی خوب را انتخاب کنیم؟

انتخاب یک سامانه پیامکی خوب دقیقاً مشابه با انتخاب یک همکار و شریک تجاری مناسب است. البته که قیمت و هزینه ی این سرویس یک مسئله ی بسیار مهم است اما باید به کیفیت و قابل اطمینان بودن شرکت موردنظر نیز توجه بسیار بالایی داشت. تضمین ارسال و تحویل به موقع پیامک ها امری بسیار مهمتر از هزینه ی هر پیامک است، این موضوع باید اصلی ترین نگرانی و معیار باشد.

اگر به فکر انتخاب یک اپراتور برای راه اندازی یک کمپین پیامکی هستید، با پرسیدن این سوالات از تضمینی بودن و کیفیت بالای سامانه پیامکی آن ها اطمینان حاصل کنید. و سعی کنید بهترین سامانه ارسال پیامک کشور را انتخاب کنید.

 •     برای ارسال هر پیامک چقدر هزینه باید پرداخت شود؟ همچنین هر 10.000 و 100.000 و 1000.000 پیامک چطور؟
 •     آیا هزینه های پنهانی یا هزینه های ثابتی نیز وجود دارد؟
 •     آیا سامانه پیام کوتاه نماینده بدون واسطه اپراتورهاست یا زیرمجموعه دیگر شرکت هاست ؟
 •     آیا در آن سیستم از همه اپراتورهای پیامکی پشتیبانی می کند؟ ( اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 5000، خط ثابت و ... )
 •     میزان حداقلی برای استفاده از سامانه وجود دارد؟
 •     آیا آن سیستم گزارشی دقیق از وضعیت تحویل پیامک ها می دهد؟
 •     آیا پشتیبانی کارا و پاسخگو در آن مجموعه شما وجود دراد ؟
 •     آیا پیامک های  تحویل داده شده قابل رد گیری و پیگیری هستند؟
 •     آیا بانک شماره های جامع و به روزی دارد ؟
 •     آیا آن سامانه پیامکی وب سرویس و api زبان های مختلف برنامه نویسی را دارد؟
 •     آیا استفاده از سامانه و کارایی این سرویس ساده و آموزش آن آسان است؟
 •     امکان استفاده از سامانه در موبایل و تبلت هم وجود دارد یا خیر ؟
 •     گزارشات مبنی بر نحوه عملکرد این سرویس چه بوده است؟
 •    امکان ارسال پیامک به لیست سیاه را دارد؟
 •     آیا دوره ای به عنوان دوره ی آزمایشی وجود دارد؟
 •     چه مشتری هایی درحال حاضر از پنل پیامکی شما استفاده میکنند؟
 •     آیا از خدمات شما راضی هستند؟ و آیا امکان دارد از خودشان بپرسیم؟

پاسخ به پرسش هایی که برای شما در بالا فهرست شد برایتان این تصمیم را روشن میسازد که آیا این سامانه پیامکی برای تجارت شما همکار خوبی خواهد بود یا اینکه در لحاظ کردن آن بین گزینه های انتخابی خود اشتباه کرده  و باید آن را کنار گذاشته و از بستن هر قراردادی با آنها صرف نظر کنید.

اپراتوری که به شما بالاترین تضمین ها را ارائه می کند، پشتیبانی فوری و مناسب حتی در ایام تعطیل را به خوبی ارائه می دهند،  برایتان ابزارهایی فراهم می آورد که بتوانید هر لحظه از آخرین وضعیت پیامک های تحویل داده شده یا ارسال شده باخبر شوید و عدم وجود هزینه های پنهانی و مازاد و البته محدودیت های زمانی از معیارهای واجب و ضروری برای انتخاب یک اپراتور مناسب هستند.

شما چه یک تازه وارد در دنیای کسب و کار و بازاریابی پیامکی باشید یا اینکه تجارت های فصلی دارید و یا یک کسب و کار حرفه ای را اداره می کنید، انتخاب یک سامانه مناسب پیامکی نیازمند یک روند و گام های درست است. پرسیدن سوالهای متعدد، مطالعه های بسیار زیاد و پیش از اینکه خریداری کنید امتحان کردن این سرویس ها برای یک مدت کوتاه از سری اقداماتی هستند که برای انتخاب سامانه پیامکی قابل اطمینان باید انجام دهید.

 

جمع بندی

برای اینکه در بازاریابی پیامکی و ارائه خدمات پیامکی بهتر موفق باشید، دقت کنید که سامانه پیامکی کارآمد را خریداری کنید که پشتیبانی خوبی ارائه میدهند این مورد بسیار حائز اهمیت است.

امکانات ذکر شده در این مقاله در سایت اکثر شرکت های ارائه دهنده خدمات پنل پیامکی به چشم می خورد اما صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و بعدها شما را با مشکلات مواجه می کنند. پس در خرید سامانه پیامکی بسیار دقت کنید.

 


ارائه مشاوره جهت خرید سامانه پیامکی.

02141238   داخلی 1010

تلفن ساعات غیر اداری

فروش

021-88107220

پشتیبانی

09381010242