آمار عجیب ولی واقعی از بی خبری خرده فروشان از فواید بازاریابی پیامکی

- 1395/10/29 1774

خود ما هم از شنیدن خبری که در تیتر بالا نوشتیم واقعا شگفت زده ایم! علیرغم رشد انفجاری در ارتباطات متن محور، هنوز هم بسیاری از خرده فروش ها از یکی از عالی ترین فرصت هایی که برای بازاریابی و مشارکت با مشتریان خود در دسترس دارند بی خبر هستند.

آیا می دانید پنل اس ام اس چیست؟ آیا تا به حال از بازاریابی پیامکی استفاده کرده اید ؟

 بنا به گزارش منتشره از سوی OpenMarket  از هر 10 خرده فروش تنها 3 تایشان از بازاریابی پیامکی استفاده می کنند که بسیار تعجب برانگیز است!

این یافته های حیرت آور حاکی از آنست که از بین تمام افرادی که در نظرسنجی حضور داشتند، تنها 29% از شرکت ها از بازاریابی اس ام اسی بهره می بردند که کمتر از سایر روش های دسترسی به مخاطب دیجیتال و سنتی می باشد. اما از جمله کسانی که از بازاریابی اس ام اسی استفاده می کنند، می توان به برندهای جهانی اشاره داشت که سود خوبی هم به جیب می زنند.

 

ارتباط اس ام اسی یک ارتباط سودآور
 

شرکت هایی که فعالانه در ارتباطات اس ام اسی مشارکت دارند فواید بیشماری را نصیب کسب و کار خود می کنند که از آن جمله عبارت است از :

  • 69 درصد از خرده فروشان آنلاین که از اس ام اس استفاده می کنند به خاطر متمایز ساختن خودشان از سایر رقباست
  • 40 درصد صرفا به این خاطر از اس ام اس استفاده می کنند که بتوانند به تقاضای مشتریان خود پاسخ بدهند

باید دانست تنها خرده فروشان نیستند که از فواید بازاریابی اس ام اسی منتفع می شوند، زیرا مشتریان نیز روز به روز بیشتر ترجیح می دهند آخرین پیشنهادات و پیام های برند محبوبشان را از طریق اس ام اس دریافت دارند. بسیاری از افراد دوست دارند از شرکت ها اس ام اس دریافت کنند، زیرا این شیوه برایشان راحت تر بوده و وقت کمتری نیز از آنها می گیرد و افزون بر همه این ها، اگر تقاضا کنند شرکت با ایشان تماس خواهد گرفت.

با این وجود، عدم استفاده از روش یاد شده از سوی برخی از فعالان بازار دیری نخواهد پایید، به این معنا که تقریبا دو سوم از آنهایی که درحال حاضر از بازاریابی اس ام اسی و متن محور استفاده نمی کنند، اظهار داشته اند که قصد به کارگیری این شیوه ها را در آینده نزدیک دارند.

کسانی که شیوه اس ام اس مارکتینگ برایشان سودمند بوده آنرا باعث بهبود کارآمدی، گسترش بیزنس و حضور قدرتمندتر خود می دانند. بازگشت سرمایه این بیزنس ها به اندازه ای بالاست که باور دارند دیگران هم، به تقلید از روش های مورد استفاده شان برخواهند آمد.

 

تعدادی از مطالعات موردی مربوط به خرده فروشی ها

Mainline Menswear - افزایش ترافیک وب سایت(93%).

Daniel Footwear - یکی از هر 4 مشتری ما به واسطه کمپین اس ام اسی ما را پیدا کرد.

Reem Clothing -کمپین اس ام اسی ما به اندازه ای موفقیت آمیز بود که وب سایتمان مدتی دچار مشکل شد.

 

فواید روش های اس ام اسی و بازاریابی موبایلی برای خرده فروشان

تمام خرده فروش ها دوست دارند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه بدهند و به این منظور باید روش های اس ام اسی و بازاریابی موبایلی را هم مدنظر قرار داد. اگر زمان رسیدن اجناس جدید را به مشتریان خبر بدهید، به این ترتیب قصد خرید مشتریان واقعا افزایش پیدا می کند، به علاوه درصورتی که یادآوریهای یاد شده را به برنامه وفاداری مشتریان پیوند بدهید، بعد از هر بار خرید پاداشی هم به مشتریان داده خواهد شد که بسیار بهتر است. واقعیت این است که مشتریان و مصرف کنندگان "اهل پیام متنی"هستند و اگر دنبال برقراری ارتباط بین خود و مشتریانتان باشید، جهت پشتیبانی از چنین پیوندی، بازاریابی اس ام اسی ضروری است.

پس چه بهتر که به جای دست روی دست گذاشتن کمی جستجو کنید و ببینید بازاریابی اس ام اسی واقعا چه هست و  چه می کند.

پنل اس ام اس نیازپرداز تمامی امکانات لازم را برای این منظور در اختیار شما قرار می دهد.